Během ní bylo například schváleno založení prvního pirátského politického institutu, představeni lídři pro volby do Sněmovny a jednalo se i o možné předvolební koalici se STAN. Vyhodnocovaly se rovněž výsledky krajských či senátních voleb nebo pirátské působení v koronavirové krizi a činnost v Evropském parlamentu.
Důležitým bodem jednání CF bylo založení prvního pirátského politického institutu. To podpořili v hlasování i straníci. Projekt představila první místopředsedkyně strany Olga Richterová a pražský zastupitel Daniel Mazur. Richterová jej uvedla jako think-tank zaměřený na dlouhodobé vize, hodnoty, zásady a specifické pirátské ideje: „Na formální úrovni budeme moci podporovat profesionalitu, participaci členů a příznivců a zapojovat do naší činnosti dobrovolníky. Spolupracovat chceme i na akademické úrovni s vědeckou obcí. Mezi konkrétní aktivity budou patřit přednášky, panelové diskuse, školení, semináře, publikační i poradenská činnost.”
V následujícím půlroce podle ní Piráty čeká série procesních úkonů jako změna stanov k rejstříkovému soudu a poté výběr lidí do orgánů institutu, výběrové řízení na ředitele či ředitelku a ustavení akademické rady a dobrovolnického kruhu. „Na dosavadní práci na vytvoření institutu se podílela řada mých pirátských kolegů, kterým patří velký dík. Bez dobrovolnické práce by institut nemohl vzniknout,“ doplnila Richterová.
V rámci akce se také diskutovalo o možné předvolební koalici s hnutím STAN. Senátor a předseda volebního výboru Lukáš Wagenknecht zase shrnul postřehy z loňské kampaně do krajských zastupitelstev. Stejně tak se představily jednotlivé krajské zastupitelské kluby. Wagenknecht následně i s novou pirátskou senátorkou Adélou Šípovou popsal výsledky Pirátů v horní komoře Parlamentu. Šéf poslaneckého klubu Jakub Michálek obdobně shrnul práci Pirátů ve Sněmovně. Úspěchy v Evropském parlamentu pak přednesli pirátští europoslanci Marcel Kolaja, Mikuláš Peksa a Markéta Gregorová.
Celostátního fóra se zúčastnila také řada hostů jako například předseda STAN Vít Rakušan, ekonomka Danuše Nerudová či Filip Matějka nebo belgický europoslanec Philippe Lamberts, prezident skupiny Zelení/Evropská svobodná aliance v Evropském parlamentu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV