Tak jsem šel do terénu fotit a říkal jsem si: „Co asi dělají starší a nemocní vlastníci, kteří tam takto jít nemohou? Ti dostanou tak vysokou daň, jako by to byla úrodná půda?“
Díky informaci od jednoho starosty a předsedy družstva na Třebíčsku vím, že finanční úřad se snaží z takzvaných ostatních ploch všude vybírat 2000 korun za hektar – což je i čtyřikrát víc než z pole. Jenže ono je rozdíl mít ostatní plochu ve velkoměstě, kde ji lze časem lépe zhodnotit, a je rozdíl mít jako ostatní plochu kamenitý remízek na kopci na Vysočině.
Mluvil jsem o tom také s ministryní financí Alenou Schillerovou a bylo mi naznačeno, že finanční úřady (FÚ) snad mají zdravý rozum. Tomu věřím. Jenže jak ho uplatnit, když na vás shora tlačí, abyste vybrali co největší daně? Vůbec tohle dilema úředníkům FÚ nezávidím. A doufám, že kvůli spekulantům z velkoměst nebudou muset víc platit i lidé z Vysočiny.
Ing. František Bradáč, senátor a zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL)
(článek byl zaslán do lednového čísla Novin Kraje Vysočina)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV