Premiér Babiš: Konkurenceschopnost EU zajistí pouze trvalá podpora výzkumu, vývoje a inovací

14.06.2018 17:20 | Zprávy

Premiér Babiš jednal s komisařem Moedasem o investicích EU do výzkumu.

Premiér Babiš: Konkurenceschopnost EU zajistí pouze trvalá podpora výzkumu, vývoje a inovací
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 14. června 2018 setkal s eurokomisařem pro výzkum, vědu a inovace Carlosem Moedasem. Tématem schůzky byly investice do oblasti vědy v souvislosti s návrhem budoucího víceletého rozpočtu EU a program Horizon Europe.

Andrej Babiš ocenil, že Komise věnuje výzkumu, vývoji a inovacím v novém rozpočtu EU značnou pozornost. „Globalizace, digitalizace a mnoho dalších trendů rychle mění svět, společnost a ekonomiku. Výzkum, věda a inovace jsou stále důležitější a jejich dopad na evropské hospodářství je čím dál větší. Budoucí konkurenceschopnost EU ve světě bude zajištěna pouze trvalou podporou výzkumu, vývoje a inovací. Musíme mít jasnou strategii a vizi,“ uvedl po jednání předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš s eurokomisařem Moedasem debatoval především o programu Horizon Europe, který Evropská komise představila minulý týden v rámci návrhů budoucího rozpočtu EU. Program se má stát nejdůležitějším nástrojem podpory výzkumu a má přispět k rozvoji evropských kapacit a schopností tak, aby byly mezinárodně konkurenceschopné. Česká vláda prosazuje, aby se Horizon Europe zaměřil na podporu zapojování účastníků z méně inovačně rozvinutých zemí, mezi které patří v rámci EU i ČR.

Kromě toho jednal premiér Babiš s komisařem Moedasem i o zapojení České republiky do Extreme Light Infrastructure a laserovém centru, které včera komisař navštívil v Dolních Břežanech.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vlček: Novela zlepší dostupnost internetu, zejména v odlehlých oblastech

20:03 Ministr Vlček: Novela zlepší dostupnost internetu, zejména v odlehlých oblastech

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o elektronických komunikacích, která přináší lepší ochra…