Hnutí SPD dlouhodobě zastává názor, že stávající EU je nereálným projektem, jehož nechceme být součástí. Pokud vystoupíme z EU a zůstane nám koruna, čímž nebude potřeba být ve fiskální unii, sami si budeme určovat priority našeho suverénního státu. Námi nabízená reálná alternativa pro Českou republiku je zcela jasná a pochopitelná, podmíněná vystoupením z EU na základě referenda, a je vedena s jasným cílem spočívajícím ve vybudování bezpečné, spravedlivé, prosperující a suverénní země. Výsledky zveřejněného unijního průzkumu potvrdily, že podobnou nedůvěru k EU, jakou zastává naše hnutí SPD, má každý druhý oslovený respondent.
Výstupy z uvedeného průzkumu Eurobarometr uvádějí, že průměrná důvěra v unii za všechny země EU činí pouze 49 procent a je tak podobná jako míra důvěry Čechů v unii. Česká republika však nadále patří k zemím s nejmenší důvěrou v EU. Nejvyšší důvěra v EU je v Portugalsku se 78 procenty a nejnižší ve Finsku s 37 procenty. Výsledky tak potvrzují skutečnost, že ve většině unijních zemí posilují politické strany, které ve svém programu požadují důkladnou reformu EU nebo úplné vystoupení z EU po vzoru Británie.
Seznámili jsme se s výstupy celoevropského průzkumu zveřejněnými v národní zprávě Eurobarometru, který od roku 1973 pravidelně analyzuje názorové klima v členských a kandidátských zemích EU. Výstupy z posledního průzkumu provedeného začátkem tohoto roku jasně ukazují, že počet zastánců projektu Evropské unie je téměř shodný s počtem těch, kteří v EU důvěru nemají. Naše hnutí SPD rozhodně důvěru v Evropskou unii nemá.
(převzato z Profilu)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV