Rozvoral (SPD): Zásadně odmítáme šíleně zelenou politiku EU v rámci tzv. Green Deal

18.09.2021 10:54 | Tisková zpráva

V rámci ochrany životního prostředí nám Evropská unie vnucuje „Green Deal“, který obsahuje celou řadu pro nás nesplnitelných a hlavně nelogických opatření, která zbytečně oslabí naše státní finance v řádu stovek miliard korun na období několika let.

Rozvoral (SPD): Zásadně odmítáme šíleně zelenou politiku EU v rámci tzv. Green Deal
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Naše budoucí vláda, která vzejde z podzimních parlamentních voleb, by se měla při nakládání se státními financemi chovat jako řádný hospodář a velmi důkladně zvažovat, které projekty finančně podpoří. To se týká i životního prostředí, kdy současná vláda schválila toto pondělí Národní akční plán adaptace na změnu klimatu, který nás bude do roku 2025 stát odhadem 139 miliard korun. Vláda také odsouhlasila Strategii přizpůsobení se změně klimatu v podmínkách ČR do roku 2030.

Ochranu našeho životního prostředí považujeme za velmi důležitou, při zachování zdravého a pragmatického přístupu. Zásadně ale odmítáme zelenou politiku EU v rámci „Green Deal“ (zelený úděl) a nulovou uhlíkovou stopu, která počítá se zaváděním nesmyslných opatření, kdy jako příklad uvedu konec výroby aut s klasickými spalovacími motory.

V hnutí SPD prosazujeme postupné snižování emisí. Toho chceme dosáhnout postupným a uvážlivým uzavíráním elektráren, tepláren a podniků spalujících uhlí. Další snížení emisí vidíme například v omezení zbytečného převážení potravin a dalšího zboží po Evropě z místa na místo – je potřeba budovat naší potravinovou soběstačnost a bezpečnost v základních potravinách, které lze produkovat na území ČR.

Prioritu si zaslouží voda, která je nejdůležitější pro zachování života. Voda není zboží a přístup ke kvalitní vodě za dostupnou cenu je základní lidské právo. Deprivatizace vodních zdrojů ČR je proto naší dlouhodobou prioritou stejně jako nakládání s vodou, její zadržování v krajině a průběžná kontrola její kvality. Proto požadujeme, aby hospodaření a nakládání s vodou bylo opět plně v rukou státu. Jsme si i vědomi toho, že značná část obcí České republiky stále nemá kanalizaci napojenou na čističky odpadních vod. Proto podpoříme investice do této oblasti, neboť stát musí všestranně podporovat kvalitu vody.

Velkou pozornost si též zaslouží nakládání s biologickými hnojivy, které musí být takové, aby se do půdy vracela humusová složka, ale přitom nedocházelo k únikům do povrchových vodních toků. Také nakládání s pesticidy, herbicidy a umělými hnojivy musí být velmi šetrné, zbavené dotací, aby byla zachována motivace použití přírodních hnojiv.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Jestli není v pořádku zfackovat partnera, není v pořádku tak trestat ani dítě

8:05 Pekarová Adamová (TOP 09): Jestli není v pořádku zfackovat partnera, není v pořádku tak trestat ani dítě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nepřijatelnost fyzického trestání na dětí