Vážení přátelé, pokud chcete podnikat v Česku, tak se ujistěte, že dodavatel dodavatele vašeho dodavatele kolem své fabriky chrání volně žijící ptáky, mloky a korýše, a že není narušen jejich harmonický vztah ke všem ostatním živočišným druhům v ekosystému a stejně tak k původnímu obyvatelstvu. Jo a taky se ujistěte, že nejen Vy, ale i všichni Vaši obchodní partneři při ochraně přírody uplatňujete „domorodé znalosti.“ Že nechápete, co jsem to právě napsala? Asi proto, že jste ještě nečetli nová pravidla pro podnikání v Evropské unii. Do českých zákonů je postupně pašuje Zbyněk Stanjura.
Největší buzeraci podnikatelů v dějinách lidstva posvětila vláda Petra Fialy během svého předsednictví Evropské unie 11. prosince 2022. Tehdy se rozhodlo, že firmy musí rok co rok posílat několikasetstránkové reporty o tom, čím jezdí jejich zaměstnanci do práce nebo jak hodlají zvrátit úbytek opylovačů. Když si všechna tahle pravidla pod zkratkou ESG vytisknete, vyleze Vám 554 stránek. A běda, jestli nějakou tabulku poděláte. Čeká Vás buď pokuta nebo Vám banka odmítne půjčit peníze.
Říkáte si, že takový nesmysl se v Česku ujmout nemůže? Ale omyl. Do českých zákonů ho propašoval Zbyněk Stanjura už na podzim roku 2023. Tehdy se týkal bank a od příštího roku ho chce zavést i pro všechny větší firmy. Pak i pro menší…
Zeptala jsem se lidí z oboru, jak se vůbec dá něco takového zvládnout. Řekli mi, že i ta nejmenší firma s nejjednodušší strukturou a nejmenším dopadem na životní prostředí, bude muset najmout tři nové lidi na plný úvazek, aby veškerou eko byrokracii zvládla.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV