Regulace, daně, dotace to mají být pilíře státu? Jak jinak si vysvětlit situaci, která se v posledních létech řeší jako priorita státu. Nezpochybňuji, že z daní je financován stát. Nezpochybňuji, že daně jsou stavebním kamenem státního rozpočtu. Zamýšlím se a dávám otázku do pléna. Je skutečně nutná vysoká daň, ať již ze zisku, právnických, fyzických osob, dvojí zdanění… daně, daně. Natažená ruka státu – proč? Dostat na kolena všechny úspěšné, kteří vydělávají? Vždyť to je nesmysl. Ti všichni se budou snažit daně platit tam, kde mají výhodu, ne zde, kde vás odírají. Zaměstnanci ztrácí motivaci, celý systém je demotivující.
Proč se této problematice věnuji. Vláda, která zastává názor těchto vysokých daní a doposud nic v této věci ke zlepšení neudělala, většina jejich členů pravděpodobně nevydělali nikdy vlastní prací ani korunu. Jen se těší na to, jak budou moci rozdávat z cizího – ze státního rozpočtu, který naplní právě z neúměrně vysokých daní, které jsou demotivujícím prvkem rozvoje každého člověka, každé firmy.
Proč mám platit vysoké daně jen proto, aby nějaký politik si mohl z mých peněž (myslím daní) budovat svoji rozhazovačností politickou pozici. Myslí si snad ti, kteří vysokými danění naplňují rozpočet, aby pak vymýšleli dotace, které mnohdy jdou proti zájmům společnosti. Dotace jsou z velké části prostředek pro politickou korupci.
Jsem přesvědčen, že stát – vláda, by měla umět hospodařit s rozpočtem, který je naplňován z jednotné daně 15%. Jsem přesvědčen, že ani podnikatel ani občan není v této zemi nesvéprávný, aby si neuměl vydělané peníze utratit sám, aby si mohl nakoupit to, co sám potřebuje, co ho činí šťastným. Občan ani podnikatel není hňup, aby mu politik určoval co si má koupit, na co mu dá dotaci.
Vraťme občanům i podnikatelům svobodu v rozhodování o vlastních penězích, omezme vliv politiků na veřejné finance. Snížíme tím korupci a zvýšíme zájem všech o práci a vytváření HDP. Snižme daně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV