Sobotka: Na prohlubování vtahů s ostatními zeměmi EU je třeba neustále pracovat

18.04.2014 17:23 | Zprávy

V rámci druhého dne pracovní cesty do Francie se Bohuslav Sobotka setkal v Matignonském paláci s předsedou vlády Francouzské republiky Manuelem Vallsem. Ten přijal českého premiéra jako svého prvního zahraničního hosta po svém nedávném jmenování do funkce.

Sobotka: Na prohlubování vtahů s ostatními zeměmi EU je třeba neustále pracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Hlavním tématem jednání bylo zintenzivnění vzájemných vztahů obou zemí na bázi dohody o strategickém partnerství z roku 2008, s příslibem podpisu nového akčního plánu, který by oběma státům přinesl například vzájemnou spolupráci měst a obcí, setkávání mladých lidí nebo rozvoj spolupráce v oblasti školství, vědy a inovací.

Premiér Bohuslav Sobotka k setkání s francouzským předsedou vlády: „Setkání s premiérem Vallsem je součástí snahy nové české vlády posílit komunikaci s evropskými partnery. Pokud chceme, aby národní zájmy České republiky zněly v Evropské unii silným hlasem, musíme neustále pracovat na prohlubování vtahů s ostatními členskými zeměmi. Proto jsme už dnes s francouzským předsedou vlády hovořili o otázkách, které budou v nejbližší době diskutovány na úrovni Evropské komise, a kde má Česká republika zájem prosadit svůj pohled na věc.“

Předseda vlády Bohuslav Sobotka diskutoval společně s premiérem Vallsem také o energetické bezpečnosti Evropy ve spojitosti s aktuální kritickou situací na Ukrajině. Zároveň pozval francouzského ministerského předsedu do Prahy, kam by mohl Manuel Valls zavítat ještě v letošním roce.

V rámci bilaterálních jednání už předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil Slovensko, Polsko a Německo.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: cssd.cz

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exner (STAN): 20 let se Čechům o euru lže

22:31 Exner (STAN): 20 let se Čechům o euru lže

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.