„Zavádění inovativních metod do výuky je jednou z podstatných cest ke zvyšování kvality školství. Chceme mít moderní školy s perspektivními obory, a to se bez odpovídajících podmínek neobejde. Jsem moc rád, že školy jsou aktivní a mají o inovace v oblasti výuky velký zájem. Projekty jsou nejčastěji zaměřené na modernizaci počítačových a odborných učeben, nákup vybavení pro praktickou výuku, laboratoře a také na zkvalitnění vnitřní konektivity,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a školství Milan Vácha (STAN).
96 milionů korun bude rozděleno mezi 57 škol, které uspěly se svými projekty. Nejvyšší částku, zhruba 5,7 mil. Kč, získá SPŠ Emila Kolbena Rakovník. Ta chce v rámci inovací pořídit kráčejícího robota, vybavení pro strojní obory, jako je např. konzolová frézka, stroj pro tvorbu plošných spojů, laserový vypalovací stroj, SLS 3D tiskárna, trhací stroj, vzduchový kompresor, a také vybavení pro elektrická měření. SPŠ Vlašim plánuje inovace počítačových učeben pro všechny obory vyučované na škole, a to za zhruba 5,46 milionu korun. Více než 5 milionů korun získá i SOŠ a SOU Stavební Kolín, která chce vybudovat PC ateliér pro žáky oboru Stavebnictví a zrekonstruovat vnitřní konektivitu školy.
Středočeský kraj letos na inovační projekty ve svých školách již vynaložil částku 7,2 milionu korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.