Pro srovnání: Plzeňský kraj nyní vydává za energie zhruba sto milionů korun. Rada se ale nyní snaží velice “šalamounsky” přehodit nákup energií na jednotlivé zřizované organizace tam, kde náklady na energie by neměly přesáhnout dva miliony korun a nemuselo by tedy docházet k povinnému zadávání veřejné zakázky. Představitelé kraje by se potom mohli, za situace, když se těmto organizacím nepodaří elektřinu výhodně získat, snáze před občany z celé šlamastiky lépe vyvinit
Další peníze “visí” Plzeňskému kraji v české pobočce banky Sberbank, která má vazbu na Rusko a hrozí, že může o část z nich jednoduše přijít a určitě také přijde. Jedná se v tomto případě, o prozatím jen zmrazených, zhruba sto šedesát milionů korun.
Na ekonomické kondici kraje se samozřejmě podepsala také kovidová doba se všemi svými ekonomickými dopady, ale samozřejmě také i uprchlická krize, vzniklá masovým přílivem migrantů z Ukrajiny.
A když uvážíme, že rozpočet Plzeňského kraje byl pro letošní rok schválen se schodkem skoro dvě miliardy korun, má již jeho příjmová část 6,6 miliardy korun “namále”. Ale na “palubě pro první třídu” se stále ještě tančí!
Jak tedy jistě uznáte, kraj si nyní finančně nikterak vyskakovat nemůže a zodpovědní politici by se měli spíše orientovat úsporným směrem, podpořeným zodpovědným rozhodováním. Opak je však pravdou, a přestože kraji hrozí významné finanční problémy, odsouhlasila jeho rada návrh na realizaci odkupu budovy bývalých městských lázní v Plzni. Tento velice “podivný kauf” protlačovali zejména radní za STAN a Piráty.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiří Valenta, DBA
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.