Většina voličů zůstává raději doma, odmítají hrát statisty v tomto divadélku. Nizoučká volební účast je toho dokladem. Nabízí se výraz trapnost či „volební bojkot“.
Nebudu falešným prorokem, když si tipnu volební účast v těchto volbách do Senátu kolem 15 - 20% voličů. Takže vítězi tohoto nepoctivého, trapného divadélka bude stačit jen desetina hlasů oprávněných voličů. V posledních volbách do Senátu PČR (2014) přišlo k volebním urnám, a tedy rozhodovalo o vítězi, necelých 17% voličů. 83 % voličů zůstalo raději doma. Vítězi voleb tedy stačilo jen necelých 10% voličů.
Ta všemoudrá EU, jindy tak důsledná při sčítání volebních hlasů v Rusku, Bělorusku, na Kubě či ve Venezuele je při těchto našich „volbách“ postižená slepotou. Proto nikdo z evropských politiků (ze zemí EU) si nebude stěžovat na nízkou účast či na průběh našich voleb.
Připomínám, že v Rusku (RF) při nedávných volbách do Dumy přišlo kolem 50% voličů. Tedy podstatněji mnohem více voličů než u nás v České republice.
Obdobně jako v Maďarsku, tam přišlo k referendu 40% voličů, přitom právě tato účast byla těmi moudrými evropskými, či našimi politiky kritizována.
Také ta hra na rovnost hlasů je nepoctivá. Kandidáti si nejsou rovni. Jedni mohou usednout ve veřejnoprávní televizi a představit se voličům, ti ostatní se mohou voličům jen představit tak někde na chodníku nebo v okrajové regionální TV. To nemluvě o značné finanční podpoře některých kandidátů ze státní pokladny. Tedy z kapes i těch, kteří tyto kandidáty odmítají, či dokonce vůbec nechodí k volbám.
Proto chápu i ten již neskrývaný bojkot těch našich senátních voleb.
Přemysl Votava
(Národní socialisté – LEV21)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV