O vstupu dle svých slov uvažoval tři roky, ale konečné rozhodnutí padlo až letos na jaře. Zdechovský by rád k podobnému kroku inspiroval další, protože projekt aktivních záloh považuje za velmi dobrý s potenciálem pomoci rozvoji Armádě ČR.
„V rodině jsme měli a máme řadu vojáků, jichž si osobně velmi vážím. Jsou pro mě symbolem zdravého vlastenectví a úcty k hodnotám, což jsou dvě důležité věci, které bychom měli rozvíjet a pracovat na nich. V aktivních zálohách mám navíc i několik kolegů a mnoho kamarádů,“ přibližuje důvody svého rozhodnutí vstoupit do aktivních záloh europoslanec Tomáš Zdechovský. Ten chce následný výcvik využít především jako možnost zdokonalit se v tom, jak se chovat v nebezpečných situacích, až opět pojede na pozorovatelské mise do nebezpečných zemí.
„Jako politik jsem už absolvoval několik nebezpečných misí například do Jordánska, Libanonu, Turecka, na Kubu či na Maledivy. Při dohlížení na průběh voleb v Nepálu jsem byl i svědkem bombového útoku, což mě vedlo k zamyšlení, zda neprojít systematické přípravou na podobné situace,“ vysvětluje Zdechovský, který svým krokem chce i osobně podpořit myšlenku aktivních záloh, kterou vnímá jako dlouhodobě potřebnou službu doplňující profesionální armádu.
Aktivní záloha je součástí zálohy ozbrojených sil České republiky a je jednou z forem dobrovolného převzetí výkonu branné povinnosti v době míru. Armáda České republiky plánuje mít v roce 2025 ve svých řadách 5 873 vycvičených aktivních záložníků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV