Proslul mj. svým obdivem k vichystické Francii a nacistické plynové komory označil za historický detail. Přes veškerou snahu političky, která se rozkmotřila se svým otcem, však stín temné minulosti stále zčásti zůstává. Kritizovat na ní lze ledacos.
Ponechme stranou kauzu zpronevěry evropských peněz na platy falešných asistentů europoslanců. Šlo zde o to, že peníze šly ve skutečnosti lidem, kteří nepracovali pro Evropský parlament, ale pro její stranu Národní sdružení. Celkem se mělo zpronevěřit několik milionů eur.
Obdiv k Rusku
Mnohem větší znepokojení přinejmenším donedávna vyvolávala něčím úplně jiným. Svými vazbami a sympatiemi k Rusku, kterými se nikdy příliš netajila. V jednom dávném rozhovoru pro ruský deník Komersant dokonce přiznala, že Vladimira Putina „do určité míry obdivuje“. (ZDE)
Za připomenutí také stojí, že u jejích kontaktů s Ruskem nalezneme bohužel i českou stopu. Půjčku ve výši devíti milionů eur získala její strana v roce 2014 od dnes už zaniklé První česko-ruské banky. Jejím vlastníkem byl Roman Popov, ruský finančník s vazbami na Putinův režim.
Fotka s Putinem jako tahák pro prezidentské volby
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV