Evropa stojí před zásadními rozhodnutími. Jak konkrétně podpoří Ukrajinu v dosažení spravedlivých podmínek mírových jednání? Jak přesvědčí Spojené státy ke společnému postupu a jak zalepí díry ve vlastní energetické bezpečnosti a sankční politice? Na summitu evropských lídrů v Paříži se prezidenti a premiéři členských zemí shodli, že Ukrajina musí co nejrychleji získat nezbytné zbraně a munici.
Konkrétní kroky mají zahrnovat okamžité navýšení financí do evropské obrany. Za pozornost stojí, jak moc se pozornost soustředí na investice do zbrojního průmyslu a jak málo na evropskou schopnost rychle, účinně a jednotně politicky rozhodovat.
Mezitím proběhla v Rijádu jednání mezi Spojenými státy a Ruskem o ukončení války v Ukrajině. Jednání mezi ministry zahraničí proběhla bez účasti Ukrajiny a Evropské unie. Rusko prohlásilo, že nepřijme nasazení jednotek NATO na Ukrajině, a požadovalo zrušení slibu o budoucím členství Ukrajiny v NATO. Nedošlo k průlomu v otázkách, jako je územní celistvost Ukrajiny a role NATO v regionu. Americká zbrojní pomoc plyne na Ukrajinu bez přerušení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV