Češi, nenadávejte jen u piva. Zaplňte Letnou, burcuje "socan" Koskuba

26.05.2012 6:25 | Zprávy

TÝDEN S KOSKUBOU A KUBEROU Dvou mužů v pomyslné politické aréně se stejně jako minulé týdny ptají ParlamentníListy.cz na názor na přerušení trestu pro řidiče Romana Smetanu, na protesty zemědělců ohledně "zelené nafty" i na to, zda břeclavská kauza i se svým překvapivým vyústěním naznačuje nějaké negativní signály ve vývoji společnosti.

Češi, nenadávejte jen u piva. Zaplňte Letnou, burcuje "socan" Koskuba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační koláž

Mohou vypovídat dva v krátké době po sobě jdoucí případy (Břeclav a Liberec), kdy si mladí lidé, většinou pubescenti, vymysleli napadení Romy, o tom, že se skutečně napětí mezi většinovou a menšinovou společností vyhrocuje? Stejně tak si mohli vymyslet napadení Ukrajinci, Vietnamci či kýmkoli jiným? Co si myslí poslanec ČSSD Jiří Koskuba a co senátor ODS Jaroslav Kubera?

„Napětí se vyhrocuje již dlouhodobě. Nemyslím si, že uvedené výmysly a falešná účelová obvinění zbabělých pubescentů jsou však toho příčinou. Spíše dalším důsledkem. A jistě soudným lidem není třeba vysvětlovat, proč právě tito hlupáci při své lži neuvedli vámi zmíněné Vietnamce, Ukrajince nebo třeba Araby. Vybrali si ke své lži pochopitelně tu nejpravděpodobnější a  - bohužel - v této zemi nejobvyklejší a častou variantu. Smutné a alarmující. A to i pro jimi vybranou menšinu,“ reagoval ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz Jiří Koskuba.

A upozorňuje, že je na druhé straně na místě si rovněž přiznat, že podobně čistě účelově se chovají nejen hloupí výrostci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vymíráme, děti se nerodí. Politici by si klidně vzali příklad od Orbána

7:50 Vymíráme, děti se nerodí. Politici by si klidně vzali příklad od Orbána

Česko čelí nejhlubší demografické krizi v moderní historii. V roce 2024 se narodilo nejméně dětí od …