Jeho pohádkovému zbohatnutí díky dvěma letům v Topolánkově vládě by zabránilo třeba devadesáti procentní zdanění, nebo dokonce propadnutí majetku, u kterého by nebyl schopen prokázat, jak k němu přišel.
I když se majetková přiznání stejně jako imunita poslanců stala v Poslanecké sněmovně evergreenem, opozice je předkládala marně už mnohokrát, možná po řadě skandálů s vydáváním poslanců - středočeského exhejtmana Davida Ratha nebo exministryně obrany Vlasty Parkanové – k policejnímu vyšetřování konečně dojde k obratu, protože s návrhem chtějí přijít poslanci TOP 09. Majetková přiznání existují i v některých evropských zemích, například v Německu nebo Velké Británii.
Oznámení o příjmech a darech
Někteří zákonodárci tvrdí, že přece majetkové přiznání podávají už dnes. „To jsou oznámení o příjmech a darech, ne majetková přiznání,“ odmítá předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. „Mně tam chybí detailní přiznání majetku před vstupem do politiky, nejen politiků, ale i členů jejich rodiny, a pak i po odchodu z politiky,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová