Poslanec Jiří Štětina patří ve sněmovních lavicích k těm méně výrazným. Velké ambice v této oblasti prý ostatně ani nemá a není ani členem politické strany, za kterou kandidoval. Možná i proto byl bývalý ředitel královéhradecké záchranky, kterého se před volbami 2010 snažila jako nestraníka získat většina partají, jedním z příkladů účinnosti tzv. kroužkování na kandidátkách. Předstihl i volebního lídra VV na Královéhradecku Jana Hrdinu, který se po volbách stal jeho poslaneckým asistentem.
Ačkoliv podle svých slov nechtěl po skončení mandátu v politice pokračovat, čeká jej v případě podzimního úspěchu dalších šest let mezi politickými matadory, tentokrát v senátních lavicích. Chce především očistit jméno Věcí veřejných a ve své senátorské kampani právě otázky typu ´proč kandidujete právě za VV´ očekává a těší se na ně. "Nechtěl jsem pokračovat. Jenže když jsem se zeptal, jestli se mnou náhodou nepočítají do senátních voleb, odpověděli, že ano. Zeptal jsem se tedy znovu, zda to mám brát jako svého druhu rozkaz. A lidé z vedení VV mi řekli, že ano," popisuje pro ParlamentnímListům.cz změnu názoru s nadsázkou poslanec.
Dokázali jsme odvolat Veseckou. I to chci lidem v kampani připomenout
"Mně je úplně jedno, že VV mají aktuálně 1,5 procenta. Je to strana, která se konkrétními činy postavila proti korupci, dosáhla jednoznačných úspěchů jako třeba výměny policejního prezidenta a odchodu Nejvyšší státní zástupkyně Vesecké, což jsou i podle protikorupčních organizací právě ty kroky, díky nimž se daly věci do pohybu," uvedl pro ParlamentníListy.cz Štětina s tím, že na VV jej láká právě usilovná snaha velkých stran je zlikvidovat jak kvůli nepohodlnosti protikorupčního programu, tak díky nebezpečně vysokému, jedenáctiprocentnímu zisku ve volbách, což se prý v Česku neodpouští.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Ivánek