Výstava byla k vidění v Bauhaus Center v Tel Avivu na hlavní obchodní třídě Dizengoff od 17. března do 17. dubna 2012.
Nad výstavou převzala záštitu ministryně kultury ČR Alena Hanáková, velvyslanec ČR v Izraeli Tomáš Pojar a primátor statutárního města Brna Roman Onderka. Výstavní projekt finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR, statutární město Brno a Židovská obec v Brně.
„Obě města – starobylé Brno i novodobý Tel Aviv – v sobě musí mít něco tajuplně přitažlivého, čím dokázala v 1. polovině minulého století okouzlit tolik skvělých architektů. Ti zde pak uskutečnili své smělé vize o moderní architektuře a vybudovali zde vrcholná díla dobře ilustrující tezi, že funkcionalismus přivedl vrtošivý lidský smysl pro krásu k rozumné prostotě,“ uvedl k výstavě primátor Roman Onderka.
Výstava, prezentovaná na 21 panelech, nabídla možnost obdivovat krásu funkcionalistických staveb například od architektů Ernsta Wiesnera, Bohuslava Fuchse, Josefa Kranze nebo Bedřicha Rozehnala. Zastoupeni byli rovněž židovští architekti Alfred Neumann, Zikmund Kerekes, Heinrich Blum, André Steiner, Zoltán Egri a Otto Eisler. Samostatný panel byl věnován obnovené vile Tugendhat, památce UNESCO od architekta Ludwiga Miese van der Rohe, a také vile Stiassni a nově vznikajícímu Centru obnovy památek architektury 20. století COPA.
Výstavu připravil tým autorů - Petr Kroupa, Vladimír Šlapeta, Vlasta Loutocká, Miroslav Ambroz a Zdeněk Musil.
Vernisáž výstavy „Brno – The City of Bauhaus Spirit“ se konala 17. března 2012. Zahájil ji David Stecher, ředitel Českého centra a Michal Gross, ředitel Bauhaus centra. Promluvil rovněž velvyslanec ČR Tomáš Pojar, přítomna byla Jana Hybášková, velvyslankyně Evropské unie v Iráku. Přišlo cca 300 hostů, mezi nimiž byli českoslovenští krajané, architekti, studenti architektury a izraelská veřejnost. Vernisáže se zúčastnil například architekt Horacio Schwartz, profesor Amnon Frenkel z Technionu v Haifě, francouzský vydavatel knih o moderní architektuře a stylu Bauhaus Patrick Arsi i četní zástupci česky a slovensky hovořící komunity v Izraeli a pamětníci a rodáci z Brna, např. Hugo Marom, jeden z tzv. Wintonových dětí nebo Moshe Breda. Výstavu navštívila rovněž Yael Aloni, dcera nejslavnějšího izraelského architekta Arieha Sharona (původním jménem Ludwig Kurzmann). Arieh Sharon se narodil v Polsku, studoval architekturu v roce 1919 v Brně a ve 20. letech odešel do Palestiny, kde se stal později národním izraelským architektem a profesorem na haifském Technionu.
V rámci výstavy se konala přednáška významného českého historika architektury a vysokoškolského pedagoga profesora Vladimíra Šlapety na téma brněnský funkcionalismus.
O výstavě se zmínily kulturní přehledy všech významných izraelských deníků:
- kulturní příloha Galeria deníku Haaretz a The Guide deníku Herald Tribune
- kulturní příloha Weekend deníku Jerusalem Post
- kulturní týdeník Achbar Ha Ir
- měsíčník TimeOut
Po úspěšné výstavě jedná nyní České centrum v Izraeli o dalších možnostech prezentace výstavy v letošním roce v Izraeli, například na Fakultě architektury Telavivské univerzity.