ČSSD před a po volbách
Dost pochybuji, že mi Foldyna odpoví. Vy ale určitě ano, takže svůj dotaz zopakuji. Co je jiného na tom, když stranu kritizuje Foldyna, který dokonce založil i jakousi platformu ČSSD a třeba pan Tejc? Jak totiž píší noviny a realita jim dává za pravdu, každý, kdo je proti Sobotkovi musí z kola ven. Končí Tejc, Benešová, Ludvík za vás nechce kandidovat, prý má nebude kandidovat ani Zimola. Nebo vy proto máte jiné vysvětlení? A co když se tito lidé spojí a půjdou proti vám? Třeba v rámci té platformy vznikne jiná strana nebo něco takového. A konečně, myslíte si že když se strana zbaví poslanců, kteří nejsou jen přikyvovači Sobotky, tak vám to pomůže?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
08.04.2017 11:55:51 - Ing. Antonín Seďa
Chtěl bych mít jistotu v tom vašem tvrzení. Protože o sestavování kandidátních listin rozhodují členové strany. Pan předseda a P ČSSD má dle volebních řádů sice právo "zasáhnout" do těch kandidátek, ale dělá to pouze ve vyjímečných případech. Takže vlastní nominace jednotlivých kandidátů se děje na místních organizacích. Poté z těchto všech nominací, na základě směrného čísla pro každou okresní organizaci, například u nás je to pět kandidátů, vybere a sestaví v tajné volbě OVV ČSSD návrh kandidátní listiny. Podobně se vybírá lídr krajské kandidátky apod. A takto sestavený návrh kandidátní listiny jde ke schválení okresní konferenci. Poté z jednotlivých takto schcválených kandidátek sestavuje tajnou volbou celou kandidátní listinu KVV ČSSD, a ttuto kandidátku nakonec schvaluje celá členská základna v přímé volbě. A ta se ve Zlínském kraji uskuteční až na konci května. A nyní k těm dotazům. J.Tejc byl nominován na kandidátní listinu Jihomoravského kraje, asi na druhém místě po předsedovi strany. A je jeho rozhodnutí, zřejmě po opakovaném neúspěchu při volbě na sjezdu, že nekandiduje. řada současných polsanců již nechce kandidovat, řada nedostala důvěru svých spolustraníků. Prostě o tom je demokracie a ocenění práce jednotlivých poslanců. A také jistě dochází ke generační výměně kandidátů. A aby to nebylo tak jednoduché, pak do návrhů kandidátních listin vstupují povinné genderové kvóty 40%. Co se týká J.Zimoly, tak je stále hejtman a on, pokud by kandidoval a byl zvolen, pak by se musel pozice hejtmana vzdát. To, že ČSSD není v personálních otázkách jednotná, není nic neobvyklého, prootže jsme demokratickou stranou. Neexistuje vážná programová kririka, pouze kritika priorit a jednotlivých postupů. A rozhodně neplatí, že na kandidátní listiny se dostávají pouze "přikyvovači" či podporovatelé předsedy strany. To musím odmítnout.