Co jim řeknete?
"Vážený pane Boučku, informoval jsem se osobně u generální ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové. Migrant, kterému byl přiznán azyl, má právo na stejné sociální dávky jako občan ČR. Navíc má právo na příspěvek od Ministerstva vnitra, který se na základně jakési směrnice nezapočítává jako příjem pro výpočet sociální dávky. Příjem migranta může přesáhnout 21.000 Kč. Zdraví PhDr. Zdeněk Soukup poslanec PSP ČR, člen Výboru pro sociální politiku a Výboru pro evropské záležitosti předseda Podvýboru pro pracovní legislativu, zaměstnanost a činnost Úřadu práce mobil +420 734 281 733 www.poslanecsoukup.cz". Co byste v této souvislosti řekl desetitisícům našich pracujících, kteří dělají za minimální mzdu 11 000,- Kč hrubého a statisícům našich důchodců, kteří za čtyřicet let práce pro tuto republiku pobírají důchod menší než průměrný, t.j. menší než cca 11 500,- Kč.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
19.02.2017 20:35:29 - Ing. Antonín Seďa
Celý problém je nutno rozdělit na dvě části .ČR jako demokratická země respektuje možnost azylu a z tohoto pohledu je solidární k těm lidem,kteří projdou naší azylovou procedurou. Nutno říci ,že náklady na tuto proceduru platí stát . Pokud uprchlík dostane azyl,pak je logické ,že dostane podporu od státu . Nicméně součástí této podpory je i hledání ubytování a zaměstnání ,chcete-li integrace do společnosti. A pokud tato integrace bude úspěšná ,pak naše společnost z toho bude těžit. A náklady na azyl apod. se formou daní ,pojištění apod. vrátí . Souhlasím s vámi,že minimální mzda pro naše občany je nízká . Proto ČSSD usiluje o její navýšení na 40% průměrné mzdy. Ale stále existuje státní sociální podpora pro naše občany. Takže prosím uvažujete logicky a z pohledu solidarity. Rozmíchávání společenské nenávisti nikomu neprospěje.