Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.06.2016 11:30:31 - nejsem xenofob

Co říkáte na novelu branného zákona

Dle §13 novely by vojenské velitelství mohlo v době míru, povolat vojáky v záloze, tedy kohokoliv, kdo byl odveden, a to včetně žen, nejen na vojenské cvičení, ale též k výkonu služby v operačním nasazení. Tímto operačním nasazením se rozumí nejen mise související například s přírodní katastrofou, ale i „za účelem plnění úkolů vyplývajících z mezinárodněprávních závazků České republiky“. Protože naši současní spojenci vedou pořád někde nějaké války, nelze předem vyloučit, že by mohla nastat situace, kdy by naši nevycvičení občané byli nasazováni v těchto válečných operacích. Jaké by to mělo důsledky, si jistě umíte představit.
Pokud je to pravda,jedná se o větší zradu než tu mnichovskou!!!!!!!!!!!

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

29.06.2016 12:52:41 - Ing. Antonín Seďa
 Ano, souhlasím s Vámi. Já osobně jsem pro toto ustanovení nehlasoval a naopak jsem navrhoval pozměňující návrh, který by tohle neumožňoval. MO i AČR argumentovali, že si budou vybírat pouze specialisty a to na základě souhlasu toho kterého člověka. Z tohoto pohledu si nemyslím, že hrozí nasazení do operačního nasazení v zahraničí civilisty. Ale osobně jsem přesvědčen, že tento požadavek vznesli někteří představitelé aktivních záloh. Já jsem s tím nesouhlasil a stále nesouhlasím. Musím se přiznat, že bych tohle opravdu nepřirovnával k mnichovské zradě. Ale máte pravdu v tom, že novela branného zákona vyšla jako ne moc dobrý kompromis. A pevně věřím, že GŠ bude mít i v tomto problému rozum.