Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12.08.2016 23:48:16 - laco

Ekonomické sankce

Jak Vy hodnotíte snahu britské premiérky Theresy Mayové o zintenzívnění bilaterálního obchodu mezi Ruskem a Británií. Mimo jiné se v této souvislosti jedná i o spolupráci v oblasti zpravodajských služeb a boje proti terorizmu. Nejedná se v tomto případě o zcela odlišný přístup Velké Británie k Rusku oproti vztahu EU k Rusku? Ze strany EU ekonomické sankce, ze strany Velké Británie snaha o ekonomickou spolupráci podtrženou spoluprací zpravodajských služeb. Nezůstane EU u těch ekonomických sankcí vůči Rusku sama jako kůl v plotě, když i Američané s Ruskem čile obchodují a každým rokem zvyšují obrat obchodu mezi USA a Ruskem? Nedělají si v tomto případě USA i Velká Británie srandu z EU?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

13.08.2016 12:46:54 - Ing. Antonín Seďa
 Polsední zasedání RB OSN jasně sdělilo, a to proti stanovisku RF, že Krym patří Ukrajině. Prostě ekonomické sankce nejsou dobrým řešením, ale v demokratické společnosti jediným možným. Co se týká VB, pak i ta je stále součástí EU a účastní se ekonomických sankcí vůči Ruské federaci. Je možné, že paní premiérka Mayová po vystoupení své země tyto ekonomické sankce zruší, ale v současné době to neučiní. Otázka spolupráce či spíše výměny zpravodajských informací se děje již dnes, a to dokonce mezi centrálou NATO a RF. Týká se to oblastí boje proti ISIL či boje proti terorismu. Ale existují další případy, jako je Afghánistán a výměna informací vůči Talibánu. Takže v současné době žádný rozpor nevidím. Závěrem připomenu, že i česká vláda nesouhlasila s rozsahem ekonomických sankcí a na základě těchto požadavků se ekonomické sankce výrazně zmírnily. Souhlasím s názorem, že ekonomická spolupráce je důležitá pro každou zemi, nicméně je třeba vidět i lidská práva, porušování mezinárodních dohod či politiku, která může ohrozit bezpečnost země. A pokud USA či další země obchodují s RF, pak porušují své vlastní rozhodnutí, protože nejen EU, ale i USA vypsaly ekonomické sankce vůči Rusku. Problém je, že jejich firmy mají své pobočky v zemích, ve kterých sankce neplatí. Takže ano, tady obcházejí své vlastní politická rozhodnutí.