Internet za základní lidské právo
Anglická královna označila internet za základní lidské právo. Kdy totéž učiní vláda v Praze ? Svět se přesouvá na internet, každý by měl mít právo na dostupné připojení, i ten, kdo nemá peníze. V digitální éře nemůže být nikomu zapřeno připojení k síti.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
21.05.2016 19:30:04 - Ing. Antonín Seďa
Souhlasím s názorem, že kžadý občan by měl mít možnost se připojit na internet. Nicméně k tomu je třeba nakoupit PC, monitor a další příslušenství a pka je otázka, kdože by měl tohle zaplatit. Z tohoto pohledu já oosbně , možná, že jsem staromilec, ale beru daleko důležitější práva. Právo na zaměstnání, právo na bydlení, právo svobodně se vyjadřovat apod. To jsou dle mého názoru daleko důležitější práva, než být připojen k internetu. Nicméně i já věřím, v době oligarchizace politiky a médií, že sociální sítě mohou být užitečně v tom, že sdělují alternativní názory než je mainstream. Problém je ovšem v tom, zda občan dokáže rozeznat tu podstatnou informaci od té nepodstatné, tu pravdivou informaci od té nepravdivé či dokonce lživé apod. Ne, to není podceňování občanů, ale to je realita, ktreou zneužívají rozliční populisté a nacionalisté. A rozumím tomu, že občan, který chodí do zaměstnání a stará se o svoji rodinu, nemá dostatek času na "brouzdání" po internetu a sociálních sítích, aby si potvrdil oprávněnost svého názoru na daný problém. Ale osobně podporuji dostupnost internetu, a to nejen do škol či veřejných institucí.