Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.12.2016 10:38:51 - laco

Kdo tedy chce koho napadnout?

Dle britského časopisu Jame´s Defence Weekley vydaly USA v roce 2016 na zbrojení částku 622 miliard dolarů, země EU částku 218 miliard dolarů a Rusko částku 48 miliard dolarů.
Počet občanů v USA je zhruba 350 milionů, počet občanů EU je cca 500 milionů a počet občanů Ruska je cca 130 milionů.
Na základě těchto faktů se na Vás obracím s dotazem, proč politici USA a EU, včetně našich politiků, neustále hovoří o agresivitě Ruska a psychicky tak deptáte občany svých zemí. Například, již tři roky mluví politici EU o napadení pobaltských států ze strany Ruska. A ono kde nic, tu nic. Bylo by snad dobré, pokud byste, vy politici, lidem sdělili, že k tomu napadení dojde například až v období let 2650 -2670. To by se nám hned lépe spalo.
Připomínka: K tomu, abych někde někdo útočil, potřebuje útočník vytvořit 4 až 6 násobnou převahu nad bránícím se protivníkem. Tu mají v současné době státy NATO nad Ruskem, jak je zřejmé z výše uvedených faktů.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

19.12.2016 11:49:21 - Ing. Antonín Seďa
 Ano, souhlasím, že NATO má oproti RF navrch. Proto také podporuji naše členství v Severoatlantické alianci a v EU, protože kolektivní obrana nám zahrnuje bezpečnost. Co se týče pobaltských zemí, pak ne EU, ale přímo tyto země se vyjadřují obavami z agresivní politiky prezidenta Putina. A nejsou to pouze Litva, Lotyšsko a Estonsko, ale i Polsko. Existuje dokonce studie, která vznikla po anexi Krymu, která upozorňuje na snadnost obsazení těchto pobaltských zemí ruskými vojsky, pokud by k tomu došlo. Proto na žádost těchto zemí reaguje i Aliance posílením své přítomnosti rotací jednotek z rozličných zemí. Ale osobně jsem přesvědčen, že není v zájmu USA, EU či RF nějaký ozbrojený konflikt. Spíše jde o "narovnání" vztahů a zajištění "nové" bezpečnosti ve světě. Takže opravdu ode mne nečekejte nějakou předpověď. Děkuji.