Posametové zemědělství
Poslanec parlamentu ČR Pavel Šrámek: " V roce 1990 jsme měli více než 1,3 mil dojných krav, dnes 370 tisíc, zatímco Němci stejně. Ztratili jsme tím téměř ¾ organické hmoty vracené na pole. V důsledku toho máme eroze půdy, sucho a lokální záplavy, svádíme to na klimatické změny. Částečně ano, ale celkově nesmysl. Jeďte se podívat do Rakouska a do Bavorska na kvetoucí políčka. Tam asi klimatická změna není, že? Mám někdy pocit, že někteří politici prochází mentální klimatickou změnou." Jak Vy hodnotíte výsledky posametového vývoje našeho zemědělství. Co říkáte uvolnění kvót na výrobu cukru poté, co nám EU zlikvidovala cukrovarnickou základnu?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
04.10.2017 17:03:40 - Ing. Antonín Seďa
KOlegu Šrámka znám a znám i jeho názory, se kterými velmi často souhlasím. Ovšem je třeba dodat, že úplně nelze srovnávat Rakouské či Bavorské zemědělství, prootže tam se krávy pasou na pastvinách . Problém je v samotné transformaci českého zemědělství, kdy se bez regulace začal prosazovat byznys. Opustilo se od tradičního chovu skotu a prasat a také od pěstování tradičních plodin. Začaly se pěstovat průmyslové plodiny, ze kterých je daleko větší zisk pro tyto zemědělské podnikatele. A také jednotlivé státy začaly podporovat svojí dotační politikou spíše hektary, ať již pastvin či pro osev, než chov zvířat. Dalším problémem je nedohoda samotných zemědělců ohledně zpracování mléka či masa. To kolega Šrámek, sám podnikající v zemědělství, ví. A má nejen krávy na mléko, ale má i svoji mlékárnu a výrobnu mléčných produktů. EU nezlikvidovalal naše cukrovary. Ty jsme si nechali zlikvidovat sami tím, že vlastníci raději dostali peníze a cukrovary zavřeli, než by dále podnikali a zpracovávali cukrovku na bílé zlato.