Vstupujeme do éry stavoské moci státního zastupitelství ?
Policejní prezident předvolán k výslechu za to, že si dovolil předložit vizi reorganizace PČR v dalších 4 letech ? Jaký máte názor na nestandardní aktivity Olomouckého státního zastupitelství ?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
13.06.2016 8:45:22 - Ing. Antonín Seďa
Pokud hodnotím aktivity některých státních zástupců z Olomouce, pak mi na základě jejich výsledků spíše připomínají komunistickou prokuraturu. Nechci být velmi kritický, ale ty kauzy neskončily odsouzením viníků, ale řada z nich odškodněním obviněných ze strany státu. Trochu mi to připomíná likvidaci nepohodlných osob a opravdu se obávám provázanosti některých elitních policistů s některými státními zástupci. Pokládám to nejen za nestandardní, ale zejména za nebezpečné. Ústava ČR jasně vymezuje tři moci. Zákonodárnou, exekutivní a soudní. Orgány činné v trestním řízení mají být politicky nezávislé a zejména mají pracovat kvalifikovaně a nikoliv na politickou objednávku. To je nebezpečí pro demokracii v naší zemi daleko větší, než několik tisíc běženců. To mi můžete věřit. Stačí si přečíst několik trestních spisů z období české prokuratury před listopadem 1989.