pane Seďo
Ve světě je mnoho znašeho pohledu odporných diktátorů, myslíte že je možno proti zemím kde vládnou vést války bez mandátu OSN? Je takové individuální rozhodnutí v souladu s mezinárodními normami a úmluvami? Myslíte že lidé těch zemí ( rozvrácených ) jsou spokojenější, bohatší a šťastnější ve víře v budoucnost? Proč myslíte že tedy ze svých zemí prchají?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
13.09.2016 9:01:14 - Ing. Antonín Seďa
To si nerozumíme. Válka v Iráku byla pod mandátem RB OSN, a to právě na základě útoku Iráku na Kuvajt. Jinak souhlasím s názorem, že jednou věcí je vyhrát válku a druhou věcí je nastavit bezpečnost a stabilitu země. Tohle USA výrazně nedocenily, protože zapomněly, že i mezi muslimy existuje nepřátelství šíttů a sunnitů. Takže dosazená vláda v Iráku nerespektovala tyto rozdíly. A také souhlasím, že pokud se nezajistí bezpečnost země, pak lidé nemohou být ani šťastnější, ani spokojenější, ani bohatší. T je také důvod , proč se řada Iráčanů začalo radikalizovat a podporovat ISIL, který sliboval stabilitu. Ovšem se ukázalo, že ISIL je nebezpečím nejen pro demokratický západ či pokrokové režimy, ale i samotné Iráčany či Syřany.