Ing. Bohuslav Chalupa

velmi nespokojený občan
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

31.07.2015 10:11:22 - Berika

Úprk uprchlíků

Dosud jsem byla pro pomoc uprchlíkům, ale po včerejšku, kdy se snažili útéct z uprchlického tábora, nevím. K čemu jim máme pomáhat, když oni o to nestojí? Myslíte, že je namístě s nimi vyjednávat? Co jsme jim udělali, krom toho, že jsme je zadarmo ubytovali a nasytili, že chtějí pryč a drží hladovku? A myslíte, že by tuto kauzu měla vláda reflektovat při rozhodování o přijetí dalších uprchlíků?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

09.08.2015 13:41:21 - Ing. Bohuslav Chalupa
 Dobrý den.

Vaše otázky, jestli jsem to správně pochopil, jsou víceméně položeny jako tzv. "řečnické".
Nicméně pokud jde o mou reakci - jsem pro dodržování zákonů. Zákonů naší země, zákonů EU a mezinárodního práva a to způsobem, jak se říká, "padni komu padni". Tedy kdokoli, kdo se i nezván pohybuje na našem území, pak má svá nezadatelná práva. Zároveň ale má i z toho plynoucí povinnosti a ty musí dodržovat. Nemůže tedy požadovat  "speciální" zacházení, od státu nemůže dostat více než je mu zákonem přiřčeno a pokud on sám zákon nedodrží, pak podle téhož zákona s ním bude příslušným způsobem zacházano a v každém případě bude přiměřeně sankcionován. Mezi takové snakce pak patří i omezení pohybu, uvěznění nebo např.vyhoštění.
Tedy pomoc ano, ale striktně podle pravidel.

V obecnějším pohledu na věc - bohužel je naší chybou, myslím tím nás občany EU, že jsme dlouhodobě dopustili stav, kdy byla vytvářena falešná, nicméně velmi silná představa o  jakémsi ráji pro všechny ty, ketří hledají snadnější život jinde než ve svých vlastních zemích. Je chybou že místo snahy skutečné pomoci - tedy pomoci těmto lidem naučit se pracovat a budovat jejich vlastní svět, jsme tzv. třetím zemím pomáhali systémem "dávat dávat a zase jen a pouze dávat" a vlastně jsme jim tím zásadním způsobem uškodili. Souběžnbě náš tzv. "vyspělý" svět vytvořil v EU i pro nás samé systém, kde často i ti co úmyslně nepracují ve prospěch své společnosti, se mají v podstatě stejně dobře jako ti co pracují. Velkou chybou  bylo a je vytvoření takového sociálního systému, který svou štědrostí závažným způsobem zdeformoval připravenost a ochotu mnoha z nás převzít odpovědnost za svůj svobodný život do vlasntích rukou. Stejným způsobem se projevuje dlouhodobé podcenění vztahu občanů obranyschopnosti své země, k podcenění obranyschopnosti EU a zcela flagrantní podcenění plnohodnotné ochrany vnější hranice Schengenského prostotu včetně pro mne nepochopitelné neschopnost (neochoty) provést komplexní zničující akci zaměřenou na obchod s lidmi, pašeráky lidí.
Bohužel takto bych moh pokračovat dál. Jenže pouhým konstatováním se nic nezmění.

Budu usilovat o komplexní popis problému, na základě anylýz a důkladné diskuse navrhnout řešení, budu usilovat o politickou podporu napříč politickými stranami a budu vyvíjet tlak na příslušné instituce jak na národní tak i evropské úrovni tak, aby se politicky vyjednaný postoj také plně realizoval.

Obávám se, že pokud se nám nepodaří zásadním způsobem změnit politické, ekonomické a sociální smýšlení, pak je součaná imigrační vlna jen slabým odvarem toho, s čím se budeme v budoucnosti potýkat, bez ohledu na to zda se nám to líbí či nelíbí. Cítím velkou odpovědnos za to, co zde svým potomkům zanecháme.

Pozn.: pro tuto chvíli ponechávám stranou otázku, nakolik současná legislativa všech tří stupňů - tedy národní, Evropská a mezinárodní, reflektuje zásadní proměny, ke kterým v současné chvíli velmi rychle dochází a do jaké míry reflektuje i obecně předpokládaný vývoj. To co ještě do nedávna mělo jistě své opodstanění nemusí již vyhovovat tomu, jak se svět aktuálně vyvíjí.

S pozdravem
B. Chalupa