Ing. Jiří Dolejš

  • KSČM
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
0,27
muži 63%
ženy 36%
18+ 10%
26+ 27%
38+ 18%
50+ 43%

Průměrná známka je 0,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.11.2013 13:41:58 - VLADIMÍR DEDEK

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony.





Vzpomínáte? V českém státě dnes v mnoha případech UTLAČUJE moc soudní ,moc zákonnou! Toto se dá kdykoliv dokázat! Tudíž je zřejmé, že tuto moc zákonnou by měl "někdo" chránit ,je-li tato napadána a ničena! A kdo jiný by ji měl bránit před moci soudní, než ti kteří ji vytvořili, tvoříc zákony?PARLAMENT ČR!!! Porušovaný zákon ,jakožto "něco" napsaného na papíru se sám bránit nedokáže a porušuje -li jej samotná moc soudní ,měl by nastoupit min. spravedlnosti a pokud se jemu "NECHCE!!!", zbývá tedy opravdu pouze PARLAMENT ČR. Víte ,ono ty řečičky o tom, že PARLAMENT nemůže zasahovat do moci soudní, jsou jen bludy, neboť PARLAMENT ČR je vlastně zákonnodárný sbor vytvořený na základě VŮLE LIDU a měl by LID zastupovat při každém porušování jeho "jakýchkoliv" práv!! Lid nezajímá nějaké rozvržení moci, neboť vymkne -li se nějaká moc kontrole ,je v zájmu LIDU, aby tuto moc "někdo" usměrnil, což může udělat pouze PARLAMENT ČR!!! Co si o tomto a vašem slibu myslíte vy? Vy jako občan !!!

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

13.11.2013 14:06:05 - Ing. Jiří Dolejš

Jednotlivé ústavní moci jsou od sebe odděleny - a politici opravdu nemají co ovlivňovat či usměrňovat  jednotlivé policejní či soudní kauzy. Zásadně nepřípustné - to by byl bordel a ne právní stát. Rozvržení moci v ústavě by vás zajímat mělo.  I o tom je poslanecký slib.

Parlament dělá zákony a nesoudí ani si nehraje na četníka. V obecně rovině vám už po x-té připomenu, že kontrolovat lze jedině dodržování pravidel nikpliv průběh jednotivých případů. A své stížnosti musíte rozebrat s někým konkrétně - nejlépe s právníkem. Takhle abstrakně to poněkud postrádá efekt.