Vedení ČNB si takto ověřuje míru odporu proti pokračování své nesmyslné a plýtvavé politiky.
Politika slabé koruny neměla a nemá žádného opodstatnění a měla by si toho v současné situaci konečně všimnout i česká vláda a konečně přistřihnout křidélka ČNB. Pro sociální demokracii může být politika silné koruny velmi atraktivním programovým tématem . Může ale nemusí. Rašínovskému tématu silné koruny se překvapivě nevěnuje Babiš, nejspíše proto, že respektuje, či musí respektovat zájmy jiných českých miliardářů... V předchozích 2,5 letech vyházela ČNB na nesmyslné intervence směřující k oslabení koruny více než půl bilionu korun. A dnes se zájmové skupiny, které chtějí vyvážet co nejlevněji práci českých lidí a konkurovat tak ceně práce v rozvojových zemích Asie a Afriky, dožadují pokračování této nesmyslné měnové politiky.
Brexit by měl být naopak v měnové oblasti pochopen, alespoň těmi, kdo jsou odpovědní za měnovou stabilitu státu, jako příležitost k rychlému zavedení evropské měny.
Rychlé zavedení eura u nás by ostatně stejně nebylo tak rychlé, protože by si vyžádalo čas 4 – 5 let. Ale představa, že ještě další léta budou české firmy doplácet na stupidní politiku ČNB, která respektuje zájmy (zatím anonymních) vývozců a finančních skupin českého kapitálu, a která střední a menší české firmy připravuje kromě jiného souhrnně také o miliardy, možná spíše desítky miliard korun, které každoročně stojí kurzové ztráty vznikající při konverzi české měny a eura. Naprostá většina českého vývozu i dovozu, 80 – 90 % zahraničněobchodně výměny naší země, je totiž stejně se státy EU, kde dochází k zúčtování v eurech.
Ostatně předseda EK Juncker v reakci na Brexit připomenul, že se situace, pokud jde o měnovou politiku EU, odchodem Británie, která lpěla na vlastní měně, významným způsobem mění. Je zde možnost rychlejšího zavedení eura u nás. Proč toho nevyužít.