Cílem projektu bylo obnovení 17 objektů a tří menších celků venkovních ploch v samotném jádru areálu. „Byla jsem velice překvapena, kolik se toho tady díky evropským dotacím podařilo zrealizovat. Nejen části zámku, ale i stáje a expozice pro návštěvníky. Obnovený areál hřebčína v Kladrubech nad Labem láká malé i velké návštěvníky a je stále oblíbenějším cílem výletníků, turistických zájezdů a odborníků nejen z ČR, ale z celého světa,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
Ministryně Šlechtová se nejprve sešla s vedením Národního hřebčína a poté si v doprovodu ředitele Jiřího Machka prohlédla stáje a expozice v kočárovně a postrojovně po rekonstrukci. Obnovený areál, na který získal Národní hřebčín dotaci z Integrovaného operačního programu ve výši více než 250 milionů korun, jen loni přivítal desítky tisíc návštěvníků. Cílem projektu byla obnova 17 objektů (zámek, kostel, kaple, porodna s ošetřovnou, stáj plemenných hřebců, krytá jízdárna, kočárovna, hlavní stáj, nízké stáje, hájovna, stáje hřebečků a klisniček, stáje Josefov, chlapecká ubytovna, historická vodárna) a tří menších celků venkovních.
„Projekt byl podpořen dotací Integrovaného operačního programu a dá se říci, že šlo o jakýsi restart pro Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, protože po otevření nových expozic se ztrojnásobil počet jeho návštěvníků, a to jak v roce 2016, tak letos. Stoupající zájem o tuto národní kulturní památku, která je od roku 2007 na indikativním seznamu světového dědictví UNESCO, nás těší,“ řekl při té příležitosti ředitel Národního hřebčína Jiří Machek.