Paní Kateřino, jsem Váš fanda a proto mi bude líto, když nám zase utečete do Bruselu.
Ovšem z Vašich hesel ve volebního letáku jsem rozpačitý. Nechcete euro ale v EU chcete zůstat. Pak je třeba euro přijmout. V ČNB leží v devizových rezervách 3,2 bil. Kč v devizách. Kdybychom přijali euro, můžeme 2/3 těch devíz použít jako rezervu vlády do rozpočtu. Jedná se asi o 2 bil. Kč, pak už vůbec nechápu pana Filipa proč vyvíjí nátlak na předsedu vlády Babiše kvůli směšným 10 mld. kč deficitu rozpočtu. Vždyť je úplně jedno při těchto velkých číslech rezerv zda to bude 30 mld.Kč nebo 50. mld kč.A co se týká přímé demokracie ? Tady jsem po zkušenostech s českými občany proti ! To chcete aby občané co si nechali ukrást před nosem národní majetek a nyní vyřvávají na náměstích proti Babišovi aby rozhodovali přímo ? Vždyť všichni ti, co holdovali pro kapitalismus jsou nezodpovědní vůči sobě a vůči našim dětem a běžně se chovají jako nesvéprávní. Děkuji
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Nedomnívám se, že musíme mít euro, pokud chceme v EU zůstat. Euro je dnes především nástrojem mocných zemí. Zásadně proto odmítáme přijmout euro, pokud nedojde k demokratizaci Evropské centrální banky a další debatě o tom, jak má měnová politika vypadat. Chceme položit důraz na hospodářskou soudržnost, vyrovnávání regionů a trvale udržitelný rozvoj. Do té doby je přijetí eura naprosto nemyslitelné. A to především s ohledem na vysoké riziko ztráty zbylé ekonomické a politické suverenity, která se nedá vyvážit nejistými výhodami pro byznys. Chování tzv. euroskupiny vůči Řecku je nám dostatečnou výstrahou.
Pokud jde o přímou demokracii, tak ta samozřejmě musí jít v ruce i s lepším vzděláváním.