Ing. Radovan Vích

Člen předsednictva hnutí SPD, předseda RK SPD LBK
  • SPD
  • Liberecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.11.2024 18:27:28

Vích (SPD) Migrační pakt v praxi znamená podporu nelegální migrace

Vích (SPD) Migrační pakt v praxi znamená podporu nelegální migrace

Přijímat nelegální migranty z jiných zemí EU nebo platit zničující výpalné? Před takovou Sofiinu volbu nás staví vláda čtyřkoalice, resp. stále pětikoalice.

Přijímat nelegální migranty z jiných zemí EU nebo platit zničující výpalné? Před takovou Sofiinu volbu nás staví vláda čtyřkoalice, resp. stále pětikoalice.

Ohledně nelegální migrace se názory v Evropské unii začaly výrazněji vyvíjet. Migrační pakt spolu s další migrační legislativou prošel za vlády Petra Fialy, ve které byla pětikoalice ODS, STAN, TOP 09, KDU-ČSL                         a tehdy ještě i Pirátů. Za vlády Petra Fialy navíc v době počátečního projednání těchto ožehavých textů Česká republika předsedala Evropské unii (v roce 2023). Bylo tedy možné ze strany vlády tyto pro ČR nevýhodné texty vůbec nezařadit k projednání, různě to zdržovat, nepodpořit. Stal se ovšem pravý opak. Vládní činitelé byli velmi spokojeni. Až potom drsná reakce opozice a mnoha českých občanů je vzpamatovala a přestali Migrační pakt hlasitě podporovat. Ale jeho schválení nakonec stejně nezabránili, zjevně to ani neměli v úmyslu.

Změna přístupu mnoha států EU – kontrolují mezistátní hranice, i česko-německé

Nyní několik států EU kontroluje národní hranice uvnitř EU, respektive uvnitř Schengenského prostoru.
Podle Evropské komise v současnosti dočasné hraniční kontroly uvnitř schengenského prostoru provádějí Francie, Švédsko, Německo, Dánsko, Rakousko, Norsko, Itálie a Slovinsko, tedy osm z celkových 29 schengenských zemí.

Podle českého ministerstva vnitra bylo za první polovinu letošního roku zjištěno v rámci tranzitní nelegální migrace přes území České republiky celkem 139 osob plus 629 osob na vnější hranici s Ukrajinou a Běloruskem. Ale pozor: podle ČTK německá policie od loňského zavedení kontrol na hranicích s Českem (tedy od září minulého roku) zaznamenala 9400 případů nelegálního vstupu do země, 2900 lidem odmítla přímo na hranicích umožnit vstup do země a zadržela 225 převaděčů. A to je pouze špička ledovce.

Odvážná Itálie – její úsilí podkopává soudní systém

Itálie sice přistoupila k přemístování žadatelů o azyl z některých zemí do Albánie, nicméně narazila na rozhodnutí svého soudu, že se nejedná o migranty z bezpečných zemí a musí se prvních 12 vrátit do Itálie. Italský soud se přitom opíral o rozhodnutí unijního soudu. Navíc jednotný evropský seznam bezpečných zemí neexistuje. Současná italská vláda se proto snaží o zavedení svého systému bezpečných zemí, nakolik jim to vyjde, když jim do toho vlastní soudy „házejí vidle”, to se teprve ukáže.

Vláda Petra Fialy s Migračním paktem nic dále nedělá

Premiér Petr Fiala se nedávno vyjádřil v tom smyslu, že podporuje všechny inovativní kroky mezi Itálií a Albánií v této věci, ale dál se evidentně nic neděje, jen řeči a činy chybí. Jaký je další plán vlády čtyřkoalice ODS, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL ohledně zastavení nelegální migrace, to vůbec nevíme. Podobně jako                u Green Dealu se už obecně ví, že je to lumpárna ke zhoršení životního stylu nejen v České republice, ale úplně stejně se I ohledně Migračního paktu unijní instituce tváří spokojeně a klidně, že to prošlo. Navíc ohledně Migračního paktu nevidíme žádnou vyjednávací aktivitu vlády Petra Fialy neblahý stav změnit. Asi čekají na řešení až od další vlády, ve které nebudou sedět, a na kterou nahrnuli ty největší možné průšvihy.

Takže místo migračních kvót, které byly masivně odmítány, tady máme Migrační pakt, které zavádí obdobný mechanismus, ale skrývá ho pod horou textů, které mají zmást veřejnost. Aby se „žába v hrnci vařila pomalu a nestihla vyskočit”. Na nás opozičních politicích je nenechat tohle téma spát a „čekat na porážku”. Bezpečnostní incidenty na denní bázi v zemích Evropy západně od nás, potvrzují, že pustit si do země masovou nelegální migraci, byť následně zlegalizovanou, je nebezpečný nápad a pak už s tím nejde moc dělat. Bohužel mainstreamová média o těch hrůzách informují jen velmi sporadicky, takže to vyvolává v ČR dojem, že se tam moc neděje – všimněte si ale například fotografií Eiffelovy věže oplocené plexisklem nebo zoufalou snahu francouzské vlády nepořádat zahájení olympiády přímo na hlavním stadionu, takže se delegace účastníků s vlajkonoši plavili na loďkách v dešti a pak celou oblast pevně uzavřela policie.

Maďarsko, Polsko a Slovensko, které mají podobný názor jako velká část naší populace, že masovou nelegální migraci na své území pustit nechtějí, by nám měli být dobrým příkladem a spolu s nimi bychom se mohli snažit odmítnout tento koncept vnucovaný z Bruselu. Pokud to neuděláme, počty policistů nám stačit nebudou, ani nasazení armády. Ve Francii do těch nejhorších no go zón nasazují cizineckou legii. Tu nemáme. Vždycky je lepší prevence, než se pak divit. Češi jsou velmi dobří v plánování a vyhodnocování rizik. Tohle je téma, které lze nejpozději pořádně řešit za rok, po volbách do Poslanecké sněmovny.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama