12.03.2011 16:04:27
Za zásah Vojenské policie v ČT musí nést politickou odpovědnost i ministr obrany
Považuji jednání ministra obrany Alexandra Vondry v kauze zásahu Vojenské policie (VP) v budově České televize (ČT) za naprostý alibismus.
Skutečnost, že tak ministr Vondra neučinil a odmítal se ve věci angažovat a kroky VP dokonce veřejně schvaloval, aby nyní obrátil a veškerou odpovědnost ponechal na svých přímých podřízených, považuji za naprosté politické a osobní selhání ministra Vondry. Celá věc nápadně připomíná jinou kauzu, v níž také jakoukoliv odpovědnost Vondra odmítá a vyvozuje ji pouze vůči svým podřízeným, totiž kauzu PROMOPRO.
Dnes je na zásahu VP v budově ČT vidět, kam vede stav, kdy vrcholné politické funkce zastávají lidé, kteří opakovaně prokázali manažerské selhání a odmítají nést jakoukoliv odpovědnost. Je zde samozřejmě i druhá možnost, totiž že náčelník VP Vondru i jeho šéfa kanceláře Bulanta o postupu VP informoval a Vondra tedy o všem věděl, čemuž nasvědčuje i to, že do poslední chvíle Vondra zásah hájil. Pak je to problém ještě zásadnější, včetně naprostého morálního selhání Vondry.
I z tohoto důvodu jsem přesvědčen, že se zásah VP v ČT musí urychleně prošetřit. Již dnes je však na základě kroků ministra Vondry zřejmé, že odpovědnost za zákonnost zásahu příslušníků VP je jak na vedení VP, tak i ministru Vondrovi. Skutečnost, že v době zásahu měl být spolu s náčelníkem VP Ložkem na plese Armády ČR a mohl tak celou situaci promptně řešit, jeho odpovědnost za provedení zásahu jen posiluje.
Petr Hulinský, stínový ministr obrany ČSSD
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje
0 příspěvků Vstoupit do diskuse
Komentovat článek
Tisknout