Tak by se dala charakterizovat současná situace Milana Venclíka, exnáměstka jihomoravského hejtmana, který je vyšetřován v kauze Bytasen. Hraje se o zpronevěřené miliony.
Ve snaze záchranit si vlastní krk pan Venclík používá i nepravdivé a zkreslující informace, můžeme jim říkat i lež. O tom všem zcela jasně a prokazatelně vypovídají Venclíkova slova, kterými se snaží obhajovat hned v úvodu svého rozhovoru pro znojemský Deník z 18. ledna 2014. V tomto rozhovoru se Venclík snaží navodit dojem, že kauza proti němu vedená, je politickou objednávkou a naznačuje politické tlaky na svou likvidaci. S tím vším spojuje osobu Jana Blažka, tedy mne. Chyba lávky, pane Venclíku...
V rozhovoru uvádí, že jistý doktor Blažek z Věcí veřejných podal na policii rozbor, na jehož základě byl odvolán vyšetřovatel a nahrazen novým, který znovu otevřel případ Bytasen, v němž jde o neoprávněné čerpání 100 milionů z městské pokladny Brna – Sever. A skutečnost? Pane Venclíku, dávno již nejsem členem VV, otevřeně se hlásím ke straně Republika a nejsem žádný doktor. Nemám potřebu si nárokovat žádný titul, který mi nepatří. Na policii jsem nepodal žádný rozbor, pouze jsem na Vrchní státní zastupitelství podal podnět pro nečinnost policie v řešení kauzy Bytasen. Logickým vyústěním je fakt, že vyšetřovatel mohl být odvolán pro liknavost. To, že normální člověk, který není v žádné politické funkci, o dění kolem sebe se zajímá z pozice běžného občana a využívá jen zákonem dané možnosti řešit nepravosti, jistě nelze označit za politické tlaky ani zásahy.
V rámci rozhovoru pan Venclík opakovaně navozuje dojem, že policie pracuje na politickou objednávku, což je v jeho případě velmi alarmující, neboť on jako donedávna významný politik ODS a přednášející na VŠ, kde vyučuje sociální politiku a její základy, by se neměl dopouštět lživých a zkreslujících obvinění. Jak potom asi může vypadat výuka takového člověka?