Jsou to bývalí podřízení tehdejšího ministra pro evropské záležitosti a současného ministra obrany Alexandra Vondry, kdož se na vypsání podivných zakázek podíleli. Osobně si přeji, aby se ukázalo, že Alexandr Vondra nakonec neměl s těmito podivnými machinacemi nic společného. Politické odpovědnosti se přesto v jeho případě nelze vyhnout.
V západoevropské zemi se silnou demokratickou tradicí by v takovémto případě při sebemenším náznaku nesrovnalostí tohoto druhu dotyčný vysoce postavený politik přijal politickou odpovědnost a odstoupil. Politická odpovědnost Alexandra Vondry v souvislosti s kauzou ProMoPro je nezpochybnitelná.
Současná vládní koalice se nám často snaží vnucovat, že veškeré naše problémy se dají vyřešit dosažením vyrovnaného státního rozpočtu a jako odstrašující příklad vzývá současné Řecko. Bohužel ve světle bezpočtu afér, které vládou premiéra Nečase od samotného počátku zmítají, nezazní celé varování v případě řeckého scénáře, a to všudypřítomná korupce a nezodpovědné nakládání s prostředky daňových poplatníků, které napomohly Řecku zlomit vaz. Boj proti korupci v podání současné vlády může ve světle nejnemyslitelnějších afér, včetně zmiňované kauzy ProMoPro, vzbuzovat nanejvýš lehký úsměv na rtech.
Ministr Vondra by si možná měl vzpomenout na svá disidentská léta, kdy se zasazoval o změnu politického systému v naší zemi a hlavně o zaručení odpovědnosti volených politiků vůči voličům. Kauza ProMoPro, ať už její vyšetřování dopadne jakkoliv, jasně volá po odvaze tuto politickou odpovědnost přijmout.