pracující x příživníci
Původní schéma bylo takové, že všichni budou pracovat a podpora v nezaměstnanosti respektive dávky budou pro ty, kteří o práci přijdou po dobu, než si najdou jinou. Proto se tomu říká pojištění. Skutečnost je taková, že lidé se rozdělili na dva druhy. Jedni pracují až se z nich kouří a druzí žijí dlouhodobě z těch dávek. Problém je v tom, že počet lidí ve skupině první se trvale zmenšuje a ve skupině druhé zvětšuje. Druhá skupina lze podrozdělit na několik podskupin. Jednak se jedná o většinu barevných (Romové a přistěhovalci) a bílé, kteří nechtějí pracovat.No a pak se jedná o moderní fenomén Evropy - mladé lidi s diplomy humanitárního zaměření obvykle bakalářského stupně (v USA tomu říkají "Mickey Mouse degree"), kteří jsou hrdí vysokoškoláci (takže rukama pracovat nebudou) a na kvalifikovanou práci je nikdo nezaměstná, neb nic neumí. Kdy se konečně zruší školy, které produkují nepoužitelné pracující a také neziskovky, které jen štvou rozumné lidi svými kecy?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
08.05.2016 20:46:47 - Jan Veleba
Podívejte, tady nejde o to, jestli mají vysokoškoláci pracovat rukama, ale o to, jak jsou mnohé vysoké školy kvalitní a zda jejich absolventi jsou vůbec potřeba a najdou smysluplné uplatnění. Ne ovšem u lopaty.
Pokud se týká přebytku vysokých a mnohdy nepotřebných vysokých škol, tak se obávám, že se nic nestane, protože zákon o vysokých školách tento stav zkrátka umožňuje.