vodní díla po r.1989
Zdravím,pane senátore.Místo dotazu bych si dovolila Vám odpovědět na otázku vodních děl po r.89.Nevím kolik jich bylo,nejspíš žádné. Ale začaly se stavět rybníčky a mělké tůně.Životní prostředí kvůli tomu vydalo velmi krásné brožury,jak to hezky vypadá kolem těch rybníčků a z těch tůní ti rybáři tahají 1,5m velké,stříbřité štiky.... No krása,radost pohledět.To muselo stát peněz,hlavně ta propagace těch rybníčků a mělkých tůní! A na ty rybníky jsou dotace a na ty tůně taky. A dostanou je podnikatelé,kteří si mohou dovolit část nákladů hradit a na ostatní je dotace. Na 1,5-3ha rybníček asi tak 32mil.korun. Podle mých informací.A tak firma rybníček postaví,ale ví dobře,že nejde zkontrolovat kolik se vyveze materiálu atd.Je to tunel.Nám tady zbyde zabahněný rybníček,tůně plné komárů a rozbité komunikace na jejichž opravu nejsou peníze.A kolem těchto projektů se točí firmy,které dolují stát a my všichni jim na to přispíváme,nedobrovolně.To jsou současné projekty na zadržování vody v krajině
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
05.01.2016 21:01:32 - Jan Veleba
I já Vás zdravím paní Klečková. Děkuji za tuto mikroanalýzu, máte to přečtené přesně. Mohu to potvrdit ze své senátní práce v terénu, konkrétně mně přesně toto vyprávěl starosta v Sobiňově, který se spolu se zastupitelstvem rozhodl, že vybudují v katastru obce dva rybníky, jejichž účelem bude zadržovat přívalovou a povodňovou vodu. Vyprávěl mně, že kdysi byl na tom místě jeden velký rybník, ale on chtěl nyní vybudovat na jeho místě dva menší. No a kdo si myslíte, že byl proti? Odbor životního prostředí v Chotěboři, který požadoval malé tůně, přesně, jak píšete. Za mnoho peněz s téměř nulovým přínosem pro hospodaření s vodou v krajině. Minulý týden jsem dostal informaci, že snad už odpor "zelených úředníků" zlomil.