8 dní elektronickou cestou?
Dobrý den,dnes jsem se na serveru iDnes dočetl následující:
Zaměstnavatelé pak podle novely požádají elektronicky o informace a úřad jim po obdržení jejich žádosti do >>osmi dnů<< oznámí, že zaměstnanec je na neschopence, kde pobývá a léčí se a jaké má vycházky. Poskytne jim i adresu a jméno lékaře, který neschopenku vystavil.
Předpokládám, že lékař vystaví e-neschopenku, ta se během několika okamžiků zaeviduje a zpracuje v příslušném systému a nejdéle do cca 12 hodin (možná, že dnes i dřív) může být plně ověřena vč. el. podpisu dle příslušné legislativy?
Proč bude 8 (slovy: osm) dní neschopenka někde ležet nedostupní místo toho, aby byla okamžitě po ověření odeslána zaměstnavateli, příp. měl zaměstavatel k ní po těch cca 8-12 hodinách přístup? Chápete vůbec princip elektronické komunikace a její výhody? Uvědomujete si, vážená paní ministryně, že tohle nikomu nepomůže a bude to zase paskvil? Běžte se podívat do soukromého sektoru, jak funguje el. komunikace.
S pozdravem
K42
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)