kam směřuje ČSSD?
Pane poslanče, jako váš volič mám na vás několik otázek a bud rád, když odpovíte. Co říkáte na rozhodnutí hejtmanů Novotného a Běhounka? Co říkáte na obvinění vašich kolegů z Ústeckého kraje a bude případně hlasovat pro vydání Kailové? A třetí otázka zní, co říkáte na návrh kolegy Dienstbiera na adopci dětí homosexuály?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Vážený pane Lexo,
1) Ta věc není černobílá, to především. Na jednu stranu je rozhodně dobré pro tvorbu realistických zákonů v PS PČR, že o nich rozhodují lidé, kteří reálně celou řadu těchto úkonů vykonávají, a to jsou jednoznačně hejtmani, ale i starostové. Je to dobré jak pro Parlament ČR, tak pro jednotlivé regiony, obce a města. Tito lidé přenášejí poznatky z problémů, o kterých a pro které PČR stanovuje pravidla, čili nejsou odtrženi od reality. Ba naopak, realitu mnohdy do nereálných a někdy idylických představ vnášejí. Je to dobré pro jejich regiony a města, protože zohlední v PČR potřeby svých regionů a měst. Pakliže jsou opakovaně voleni ve svých krajích a městech a získávají preferenční hlasy ve volbách krajských i komunálních a přinesli i velký počet hlasů ve volbách do PS PČR, tak to stejně pozitivně, jak jsem popsal, vnímá i veřejnost. Jsou-li tito lidé funkční a vykonávají dobře svou práci v kraji a městě, vždy to ohodnotí, nikoli novinář, ale volič, a to především těmi preferencemi. Je proto dobré se podívat, že všichni, o kterých se mluví, byli a jsou na špici preferenčních hlasů. Myslím si, že se z tohoto problému udělalo příliš velké mediální téma. Faktem je, že politické strany, tedy i my sociální demokraté, potřebují rozšířit angažovanost svých členů. Vedle toho je faktem, že společnost a lidé rezignovali na to, aby byli účastni politického dění, a proto členská základna, která se pohybuje mezi 25 – 27 tis. členů, je tristní obraz nikoli strany, ale samotné společnosti, která rezignovala na to, po čem po listopadu 89 volala, a to je účast v politickém dění a podíl na rozhodování. Polickým stranám chybí členská základna a volič a společnost rezignovali na to, aby alespoň chodili k volbám. To je zásadní problém české politiky a nikoli to, zda-li hejtman je či není současně poslancem.
2) Nejsem obeznámen s důvodem a detaily Policie ČR a státního zástupce, kteří žádají o vydání, to je téma pro mandátový a imunitní výbor. Ten to jistě projedná a navrhne Poslanecké sněmovně svůj závěr. Podle toho se budu řídit.
3) Na jednu stranu bohulibá věc, na druhou stranu společnost není na takovouto bohulibost připravena.
S pozdravem
Jaroslav Foldyna