Společnost Glocin se zapletla do skandálu, když shromáždila miliardy korun od investorů s příslibem výnosného zhodnocení. Podle zjištění Seznam Zpráv však tyto peníze zmizely v zahraničí – na Slovensku a ve Švýcarsku, či byly proměněny v kryptoměny. Při tomto procesu hrála klíčovou roli Podnikatelská družstevní záložna (PDZ), která je známá pro své spojení s některými významnými osobnostmi z politické strany ODS, včetně současného premiéra Petra Fialy.
Zvláštní… Fialovi se úspory nevypařily.
Článek naznačuje, že ačkoliv PDZ byla využívána významnými osobami a působila jako exkluzivní klub, hraje podezřelou roli ve zmizelých úsporách tisíců malých investorů. Ty peníze se přece musí někde generovat. Přestože se jedná o značné sumy peněz, zdá se, že policie a Česká národní banka (ČNB) situaci doposud neřešili efektivně.
Tento fakt vyvolává otázky o možném ovlivnění nebo nedostatečném dohledu ze strany státních institucí.
Nebo to je normální?
V článku je vyjádřena ironie a znepokojení z toho, že finanční prostředky premiéra, ač legální a nehlášené, leží vedle prostředků, které byly získány v rámci největších finančních podvodů v České republice.
A co na to ministr vnitra Vít Rakušan?
Vše je asi v pořádku.
Výsledky policejního šetření, které konstatovaly, že vše je v „pořádku“, vzbuzují další otázky. I přesto, že trestní oznámení obsahovalo podrobný popis mechanismu „údajného zhodnocování“ peněz, policie prý nenašla žádné důkazy o protiprávním jednání.
Členem vybrané skupinky této záložny kromě politiků byla i britská firma Glocin Limited, jejíž hlavou je opakovaně odsouzený Aleš Kohoutek, někdejší člen Krejčířova gangu.
To se nám to krásně propojuje.