Pod vedením ředitele Luďka Nečesaného se nemocnice zmodernizovala, přestavěly se zastaralé části a došlo k další modernizaci zařízení a vybavení. Nemocnice v Liberci daleko přesáhla svým významem a kvalitou lékařské péče hranice Libereckého kraje. Navíc nemocnice pod vedením pana Nečesaného hospodařila s přebytkem, který například v roce 2010 činil více než sto miliónů korun. Většinou byly tyto peníze použity na odměny lékařů a ostatních zdravotníků. Liberecká nemocnice se tak mohla pochlubit, že po elitní pražské nemocnici Na Homolce, má její personál druhé nejvyšší platy v České republice. Vždyť lékaři, samozřejmě včetně přesčasů, měli v roce 2010 průměrný výdělek přes šedesát šest tisíc korun a sestřičky přes třicet dva tisíce korun. Ukažte mi druhou takovou nemocnici!
Poté, co se změnilo v roce 2008 politické vedení kraje a loni také samotného Liberce, však vedení takto úspěšné nemocnice náhle "dobrovolně" odstupuje. Jde skutečně o svobodné rozhodnutí managementu? Jsem přesvědčen, že nikoliv.
Ptám se, komu výměna vedení nemocnice, ať už dobrovolná či vynucená, slouží?
Proč se socialisté, ovládající složení správní rady Liberecké nemocnice, tolik obávají jejího úspěchu? Není to proto, že tým Luďka Nečesaného svou prací dokazoval, že naše zdravotnictví není v kolapsu, že lékaři nepotřebují k dobrým platům vyděračské akce odborů?
Není to proto, že liberecká nemocnice dokazovala, jak plané a často smyšlené jsou teze České strany sociálně demokratické o českém zdravotnictví a že dobré vedení může být úspěšné i v současném systému? Tým pod vedením pana Nečesaného končí. Přijde nový management s podporou správní rady, kterou vybere kraj a město Liberec s touhou po změně. A možná nové vedení skutečně potvrdí to, čím socialisté straší. Všude kolem dluhy, marasmus a zmar. Liberecká nemocnice do tohoto obrazu českého zdravotnictví nezapadala a asi proto její vedení "dobrovolně" odstoupilo.
MUDr. Přemysl Sobotka, předseda libereckého RS ODS a 1. místopředseda Senátu PČR