Rozdílnou úroveň mezd v jednotlivých členských zemí nelze podle Dlabajové považovat za projev sociálního dumpingu, pokud jsou dodržována pravidla vysílání, a tedy i minimální standardy pro pracovní podmínky platné v hostujícím státě. „Komise nebere ve svém návrhu v potaz reálnou ekonomiku v členských státech včetně rozdílných úrovní platů a navrhuje plošné zavedení nové směrnice,“ zdůraznila europoslankyně. Podle jejího názoru bude mít tento přístup negativní dopad na přeshraniční podnikání malých a středních podniků, které jsou páteří evropské ekonomiky. „Vždyť Evropa, která není konkurenceschopná uvnitř, nemůže uspět ani globálně,“ zakončila svůj projev v rámci parlamentní diskuse ve Štrasburku.
Pracovní program Evropské komise na rok 2016 předpokládá předložení balíku legislativních návrhů zaměřených na řešení aktuálních otázek spojených s mobilitou pracovníků v EU (tzv. balíček mobility). Balík má obsahovat mimo jiné také návrh na revizi směrnice 96/71/ES o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb. Komise se rozhodla předložit nejvíce kontroverzní části balíčku samostatně 8. března 2016 na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Návrh vzbudil bouřlivou debatu.
Záznam projevu Martiny Dlabajové k návrhu revize směrnice o vysílání pracovníků: https://www.youtube.com/watch?v=aAEoWOm9NRs