V podvečerních hodinách se sešel s bohemisty a překladateli české literatury a v prostorách Českého centra v Tokiu zahájil výstavu dekorativních předmětů a šperků Jarmily Mucha Plockové. Vernisáž proběhla za účasti autorky a kurátorky výstavy pí. Čihákové. „Bylo mi potěšením dnes zahájit půvabnou výstavu paní Jarmily Mucha Plockové, vnučky Alfonse Muchy, který je v Japonsku velmi uznávaným a obdivovaným umělcem. O to víc mě potěšilo, že autorka nenachází inspiraci pouze v díle svého dědečka, ale přistupuje ke své tvorbě s vlastní invencí a vytváří tak krásné umělecké předměty, které jsou potěchou oka i duše. Jsem přesvědčen, že tato krása - byť komorních rozměrů - osloví japonské návštěvníky a propadnou jí stejně jako dílu Alfonse Muchy,“ řekl ministr Daniel Herman.
Během dnešního dne se Daniel Herman setkal s ředitelem Agentury pro kulturní záležitosti panem Ryoheiem Miyatou. Hovořili spolu o možnostech podpory prezentace české literatury, podpory překladů a propagaci české filmové tvorby. Po schůzce následovala návštěva organizace japonské státní televize NHK Promotion, která je ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a Galerií hlavního města Prahy iniciátorem výstavy díla Alfonse Muchy “Slovanská epopej”.
V odpoledních hodinách vystoupil Daniel Herman na vernisáži Slovanské epopeje v galerii Národního uměleckého centra v Tokiu.
„Je mi ctí, že dnes mohu být při zahájení výstavy Alfonse Muchy v jedné z nejvýznamnějších galerií v Tokiu. Tato pozoruhodná výstava přináší nový rozměr kulturní spolupráce mezi oběma zeměmi. Alfons Mucha k nám promlouvá přímo prostřednictvím univerzálního jazyka, kterým je umění a vypráví nám příběh národa ve střední Evropě, osvětluje jeho kořeny, představuje jeho tradice. Rád bych vyjádřil vděčnost našim japonským přátelům, kteří nám umožnili tuto mimořádnou a náročnou prezentaci uskutečnit. Domnívám se, že tato výstava ještě více posílí velmi dobré česko-japonské vztahy a zároveň věřím, že se duch spolupráce a přátelství mezi našimi zeměmi uchová i do budoucna,“ dodal ministr.