Podvýbor pro heraldiku a vexilologii
K čemu je takový podvýbor? Jaké jsou jeho výsledky? Není to jen zbytečné plýtvání penězi? Vím, že v senátu to je tak, že když jste v nějakém klubu, máte nárok na určité bonusy. Je to i případ podvýborů sněmovny?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
21.06.2018 14:18:36 - Mgr. Ivo Pojezný
Dobrý den. Na vašem dotazu je patrné, že s potěšením sledujete sdělovací prostředky, kde hrají klíčovou roli emoce bez řádného rozumového hodnocení skutečnosti. Možná i proto se stydíte podepsat skutečným jménem, pokud opravdu nejste pan Žluťásek. Zákon č. 367/90 Sb. umožnil každé samostatné obci užívat vlastní znak a vlajku. Z tohoto důvodu v roce 1991 vznikla při Poslanecké sněmovně odborná skupina s pozdějším názvem Podvýbor pro heraldiku a vexilologii. Úkolem podvýboru je posuzovat heraldickou a vexilologickou správnost návrhů podaných obcemi a doporučovat úpravy symbolů, jejichž správnost je z odborného hlediska diskutabilní. Provádí a sjednocuje zároveň přesný odborný popis obecních symbolů. Celý proces je završen vydáním písemného rozhodnutí předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a slavnostním předáním znaků a vlajek zástupcům obcí. Jedná se tedy o službu pro obce a města České republiky. Mimochodem každé jednání podvýbor posuzuje okolo dvou set symbolů.