help
Kolik českých humanitních pracovníků přichází kvůli pomoci v zahraničí o život? A jak se jim v jejich ,,poslání“ snaží politici pomoci? Jdou jim nějaké peníze, třeba na potřebné věci, které na to, aby pomohli potřebují? A druhý dotaz z opačné straně. Jak by se podle vás náš stát měl chovat v situaci zatčení jedinců. kteří vědomě porušují zákony, několikrát byli zatčeni, ale stejně si nedají říct? Moc nevím o co jim jde - jedněm pomoc a ostatním přidělat starosti? Děkuji za váš odborný názor
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Vážený pane Masive,
děkuji Vám za dotaz, nicméně na přesné statistiky se musíte dotázat příslušných institucí, nejlépe asi Ministerstva zahraničních věcí ČR. Já osobně však nepamatuji, že by v posledních letech nějaký humanitární pracovník z ČR přišel v rámci své práce o život. Na státní humanitární pomoc je každý rok vyčleněna částka ve státním rozpočtu, to samé platí i pro další neziskové humanitární organizace, které dále čerpají finance z EU, OSN, z darů jednotlivců a firem atd.
Co se týče druhé otázky, mám o případu, na který zřejmě narážíte, informace pouze z médií. Těžko tedy dělat nějaké závěry. Obecně ale zastávám názor, že pokud někdo vědomě riskuje svůj život/svobodu, a to i přes varování kompetentních úřadů, měl by nést po návratu do vlasti, pokud se v jeho prospěch angažoval stát, následky. Každá taková akce něco stojí.
S úctou,
JP