Petenti požadující záchranu domu zároveň chtěli prověřit závazné stanovisko Odboru památkové péče z roku 2010 a dodržování pravidel pro ochranu památek a novou výstavbu v Pražské památkové rezervaci a v památkových zónách. Tyto i další požadavky podpořila zastupitelka Marta Semelová (KSČM), zastupitelstvo však její návrh většinově odmítlo.
Další osud domu určí i to, jak dopadne řízení v odvolání vedení Prahy proti územnímu rozhodnutí ke stavbě, která je plánována místo nynějšího domu. Pražští radní plánovanou stavbu považují za příliš vysokou. Bývalí ministři za TOP 09-STAN Jiřří Besser a Alena Hanáková v minulosti odmítli stávající Kozákův dům prohlásit za kulturní památku.
„Sama jsem před časem bývalou ministryni Hanákovou v této záležitosti interpelovala. Ta mi tenkrát slíbila, že dojde k nápravě, bohužel však nakonec sama zastavila řízení, které by záchranu domu umožnilo,“ řekla Semelová. „Jedním z úkolů nás zastupitelů, by mimo jiné měla být ochrana historického prostředí města v zájmu lidí, kteří zde žijí. Těmto lidem se zbourání domu nelíbí a dlouhodobě proti tomu protestují. Já se k jejich názoru přikláním,“ dodala.
Na její slova agresivně zareagovali někteří zastupitelé, především z pravé části spektra. Nejdál zašel Jiří Liška (TOP 09), který Semelové řekl, že jako komunistka by měla o kulturních památkách mlčet. Zastupitelka se nenechala vyvést z míry. „Mandát mám od voličů. Sundejte si ideologické klapky z očí, začněte vnímat realitu