1. V současné dobé je velice problematické nasmlouvat praktické lékaře do kamenných, mnohdy i ze strany obcí či měst vybavených ordinací. Stěží lze tedy očekávat, že by chtěli pracovat v mobilních ambulancích.
2. Připustíme-li, že bude pacientovi poskytnuta tímto způsobem ambulantní péče, a jemu se následně například přitíží nebo mu zubař v takovéto ordinaci vyvrtá zub, (do kterého musí pro zaléčení nejprve dát vložku, kterou je však třeba druhý den nebo obden vyjmout), ale v tu dobu tam již tato ambulance nebude, protože bude v jiné části kraje, kam se pacient obrátí a kam půjde? A o tom, zda budou chtít například ženy stát frontu před mobilní gynekologickou ordinací, bych si dovolil také pochybovat.
3. Vybavení takové mobilní ordinace bude stát nemalé prostředky. A nejen to. Bude potřeba řidiče a dalšího zdravotnického personálu, zajištění toalet atd. Z čeho se to bude v rámci kapitoly krajského zdravotnictví financovat, když jeho primárním úkolem je zabezpečit zdravotnickou péči v krajských nemocnicích?
4. A zjišťoval si někdo, zda budou zdravotní pojišťovny ochotny tento způsob poskytování primární péče proplácet? Pokud vím, tak nikoliv.