Mgr. Miroslav Červenka

předseda Trikolora Ústecký kraj
  • Trikolora
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.09.2021 12:34:48

K průzkumu volebního potenciálu zveřejněnému Českou televizí 5.9.2021

K průzkumu volebního potenciálu zveřejněnému Českou televizí 5.9.2021

. To je velká změna oproti dnešní situaci, kdy Kantar nepublikuje výsledky v krajích a dá se tak usuzovat, že výběr do debat KRAJSKÝCH leadrů bude prováděn na základě CELOSTÁTNÍHO průzkumu, což mi tedy nepřijde vůbec fér.

Několik slov k průzkumu volebního potenciálu zveřejněnému Českou televizí 5.9.2021 a vlastně i k České televizi jako takové

Ještě neuplynul ani rok od zveřejnění obdobného materiálu před krajskými volbami. Když oba materiály srovnáme, narazíme na zásadní rozdíl v metodice. Minulý průzkum ve výsledcích také uváděl data z jednotlivých krajů, na základě kterých bylo z každého kraje do předvolební debaty ČT zváno 10 představitelů stran, které byly prý na základě výsledků průzkumu ČT vybrány jako v kraji nejrelevantnější. To je velká změna oproti dnešní situaci, kdy Kantar nepublikuje výsledky v krajích a dá se tak usuzovat, že výběr do debat KRAJSKÝCH leadrů bude prováděn na základě CELOSTÁTNÍHO průzkumu, což mi tedy nepřijde vůbec fér.

Samostatnou kapitolou jsou pochybnosti o věrohodnosti získaných dat. Podívejme se stručně na některá nejpikantnější srovnání „potenciálu“ se skutečnými výsledky krajských voleb:

Středočeský kraj:

ČSSD měla prý potenciál 11% - do zastupitelstva se nedostala, Demokratická strana Zelených s potenciálem 5,9% získala 0,66%

Karlovarský kraj:

ČSSD přikládal Kantar potenciál 7%, reálně získala 3,7%, průzkumníky oblíbená DSZ „s potenciálem“ 5% nezískala ani procento…

Plzeňský kraj:

Zde Kantarem preferovaná DSZ procento, konkrétně 1,03, dostala, ale prý seriózní agentury jí předpovídala potenciál  procent 6.

Ústecký kraj:

V kraji, kde žádní Zelení nikdy nezískali více jak 2% ani v dobách své slávy, předpovídal průzkum pro ČT DSZ fantasmagorických 6%, rozpadlým Severočechům 8,5% a v podobné situaci se nalézající ČSSD , stejně. Reálně získala DSZ 0,77, Severočeši 2,46 a ČSSD 3,16 Všechny tyto strany porazila Trikolora, které ale průzkum předpovídal pouze 5%, a tak nebyla pozvána do předvolební debaty…

Pardubický kraj:

Zde se podporovatelé Zelených v řadách průzkumníků veřejného mínění teprve odvázali – Zelení dle nich měli potenciál 6% + k tomu ještě DSZ 5%, tedy silné zelené voličské jádro. Jenže jenom v hlavách průzkumníků pro ČT, nikoli v realitě, ve které Zelení získali 0,7% a DSZ 0,47%. Netřeba dodávat, že Trikolora měla dvojnásobný ziska než obě zelené partaje dohromady, ale v průzkumu potenciálu vůbec zobrazena nebyla…

Liberecký kraj:

I zde byly průzkumem preferovány strany ČSSD a DSZ. První prý měla potenciál 8% a druhá 5%. Ve volbách samých ČSSD získala 2,16% a DSZ 0,52%. Trikolora obě strany samozřejmě porazila i přesto, že do studia ČT na rozdíl od nich pozvána nebyla.

Moravskoslezský kraj:

Také v tomto kraji průzkum potenciálu zvýhodňoval svými odhady tábor pravdy a lásky. STAN, Zelení a nezávislí kandidáti prý měli potenciál 9,%, leč ouha, potenciál byl, ale výsledeček, jaké překvapení, ne – 4,3%

Zlínský:

Předvolební PR byl DSZ poskytnut rovněž v tomto kraji, když průzkum této straně přikládal potenciál 5%, ve volbách samých, které jsou jediným hodnověrným průzkumem veřejného mínění, získala DSZ však jenom 0,59%

Průzkumy potenciálu pro ČT se jako červená nit táhne účelovost, kdy cílem evidentně není nic zkoumat, ale vytvořit argumentaci pro obhajobu výběru „těch správných" stran a hnutí do předvolebních debat a dělat jim tak svým způsobem PR za peníze daňových poplatníků.

Výše napsané se však netýká pouze předvolebních průzkumů. Česká televize funguje dlouhodobě v příkrém rozporu se svým statutem coby nezávislé instituce, jejíž zpravodajství má být objektivní a vyvážené. Nic z toho není ani náhodou. ČT se stala jednou z hlavních opor jedné strany politického spektra, kterou očividně podporuje tím, že jí dělá ve svém vysílání bezplatné PR. Řešení této situace po volbách do PSPČR bude jedním z prvních úkolů nové vlády, která se již, dá se předpokládat, nebude tolik bát jako před volbami.

Další rovinou ovlivňování politické reality v zemi je směřování části finančního toku majícího svůj původ ve veřejnoprávních příspěvcích k subjektům, které se rovněž podílejí na manipulaci veřejného mínění. Typickým příkladem je podpora organizace Člověk v tísní.

Ředitele ČT je třeba odvolat a z České televize propustit všechny, kteří se na vzniku dané situace jakkoliv podíleli. Teprve pak skončí rozdělená společnost a bude moci nastat nová éra rozvoje naší milované vlasti.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama