Mgr. Petr Štěpánek

  • Trikolora
  • mimo zastupitelskou funkci
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
3,61
muži 81%
ženy 18%
18+ 0%
26+ 5%
38+ 6%
50+ 87%

Průměrná známka je 3,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.09.2020 12:03:32

Další propagandistická lumpárna České televize

Další propagandistická lumpárna České televize

Hned, jak jsem na Křemešníku zahlédl ksicht reportérky České televize z pořadu Reportéři ČT, bylo mi jasné, že Česká televize opět nezklame...

... neboť na zahájení předvolební kampaně Trikolóry nepřijela točit nějakou normální reportáž o zahájení kampaně, ale další propagandistickou lumpárnu. A taky že jo!

Trikolóra podobně jako několik dalších stran v průzkumech preferencí osciluje okolo pěti procent. Nijak se tím neliší třeba od STAN, TOP 09 a dalších parlamentních uskupení. Člověk by tedy předpokládal, že veřejnoprávní televize, kterou si povinně platí všichni diváci, všem takovým subjektům poskytne stejnou pozornost. Ostatně, když startovali kampaň Starostové a nezávislí (STAN), odvysílala o tom ČT v pondělních hlavních zprávách standardní reportáž. Ne tak v případě Trikolóry. V nedělních hlavních zprávách, ani v žádných jiných, ani slovo.

Proč tedy štáb ČT vážil cestu na vysočinský Křemešník? Jen a jen proto, aby veřejnoprávní televize mohla Trikolóru přifařit do reportáže Reportérů ČT o SPD a jejím údajném extremismu a lakovat tento podlý nátěr také na Klausovo uskupení.

Ta motivace je více než zřejmá. Trikolóra nevznikla proto, aby se s Okamurou přetahovala o pár procent tzv. protestních hlasů, ale aby konkurovala zavedeným politickým stranám. Aby přitáhla voliče, kterým vadí, že ODS opustila principy, na kterých byla kdysi založena a že se přeměnila v krajně středovou stranu mírného pokroku v mezích bruselských zákonů, kterým vadí, že Babiš něco jiného říká pro domácí publikum a něco úplně jiného v Bruselu, že jeho europoslanci patří k nejfanatičtějším eurohujerům a že ANO spolu s ČSSD zadlužuje naši budoucnost na několik generací dopředu.

Trikolóra je prostě potenciální nebezpečí. Nikoli pro voliče, ale pro zavedené tlusté kapry z hlavního rybníka. A tak propagandisté od prvopočátku mladého Klause i Trikolóru vykreslují tu jako pravicové populisty, tu jako extremisty, tu jako krajní pravici, tu dokonce jako zakuklené nácky. Je to hanebné, je to podpásové, je to zločinné. Zvláště pak v případě veřejnoprávní televize.

Ta snaha už jaksi předem vytlačit Trikolóru na samý okraj politického spektra ze všech podobných novinářských a pseudopolitologických propagandistických lumpáren trčí jak péro z gauče. Stejně jako ona úporná snaha vykreslit Klausovo uskupení jako dvojče SPD. Jistě, s SPD má Trikolóra společný jistý národní akcent či kritický postoj k EU, ale tady veškerá podobnost končí. Zatímco SPD se svým programem řadí spíše na levici, Trikolóra je zvláště pak v ekonomických otázkách jasně vpravo.

Podle zákona má Česká televize přinášet objektivní, vyvážené a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Jinými slovy, co se týče politiky, má všem měřit stejným metrem. Česká televize to ale nedělá. Předvedla to i tentokrát. Suma sumárum: Česká televize porušuje zákon. Dlouhodobě.

Nic netrvá věčně, i čas líných kaprů jednoho dne skončí. Pak i na Kavčích horách přijde čas zúčtování. 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama